Žáci hráli proti Třinci a Frýdku-Místku

U15 U14 U13 U12
30.3.2022

Mladší žáci hráli v sobotu na umělé trávě ve Stovkách proti domácímu Frýdku-Místku. Třináctka nakonec zlomila těžké utkání na svou stranu a vyhrála 5:1. Dvanáctka po slibně rozjetém úvodu prohrála 3:9. Na umělé trávě v Třinci se o den později představili starší žáci, navrch ale měli domácí, bez bodového zisku tak odjížděly oba týmy.

FK Fotbal Třinec U15 - FC Hlučín U15 2:0 (2:0)

Sestava FC Hlučín U15: Kramář (49. Razska) – Kiša J., Kiša O., Baďura, Sněhota – Novotný, Martiník (25.Redzina F.), Pupík – Redzina Š. (68.Malý), Konečný, Bieniek (41. Starowicz)

Karel Strakoš, hlavní trenér FC Hlučín U15: "Utkání dvou rozdílných poločasů. Po hrůzostrašném prvním poločase, který byl snad nejhorším výkonem tohoto ročníku, který jsem viděl, přišlo zlepšení v druhé půli. V první půli nám dělal problém prostor, všude jsme byli pozdě, a následně jsme propadávali v soubojích. Našemu výkonu chyběla energie a na hráčích nebyla vidět chuť vyhrát zápas, což pokládám za obrovské zklamání, a opět o krok zpět v naší společné práci, při plnění našich cílů, které jsme si v týmu na začátku sezóny stanovili. Oba obdržené góly jsme soupeři darovali po našich individuálních chybách. V druhém poločase, po určitých změnách v sestavě, přišlo zlepšení, kdy jsme soupeře začali přehrávat, avšak stále nás trápí zakončení, nejsme schopni kvalitně dohrát akci."

FK Fotbal Třinec U14 - FC Hlučín U14 3:0 (1:0)

Sestava FC Hlučín U14: Raszka - Thiemel, Kaňa, Kamrád, Schulla - Janoš (58. Březovský), Peterek (51. Skrášek), Čarnoký - Pipek (73. Stoklasa), Holub, Kostecký.

Kryštof Kroupa, trenér FC Hlučín U14: "Vstup do zápasu se nám nepovedl dle našich představ. Nedařila se nám rozehrávka a ztráceli jsme jednoduché míče. Naší snahou bylo hrát po zemi, ale naší netrpělivostí jsme se ukvapovali ke zbrklým řešením. V prvním poločase jsme  inkasovali gól po nedorozumění dvou bránících hráčů, jinak jsme soupeře nepustili do žádných vážnějších situací. Ve druhém poločase měl soupeř herně navrch a my si nebyli schopni vytvořit žádnou brankovou příležitost.  Pevně věřím, že se z tohoto výkonu ponaučíme a v příštím zápase podáme lepší výkon."

MFK Frýdek-Místek U13 - FC Hlučín U13 1:5

Branky FC Hlučín U13: Holuša, Holek, Trávník, Török, Smolka

Sestava FC Hlučín U13: Zouhar, Trávník, Smolka, Török, Holek, Mikulenka, Fubšo, Paskuda, Slezák, Holub, Holuša, Kupka.

David Kubáň, hlavní trenér FC Hlučín U13: "Začátek zápasu nám nevyšel podle představ. Soupeř na nás nastoupil odhodlaně a nevypustil jediný souboj, hrálo se o každý centimetr na hřišti. Snažili jsme se prosazovat rychlou kombinací po zemi, zatímco domácí zjednodušili hru a při každé příležitosti hledali své šikovné útočníky, kteří nám dělali problémy, než jsme je začali lépe obsazovat. S přibývajícími minutami jsme měli stále více ze hry, ale trápila nás koncovka. Odpor soupeře jsme nakonec zlomili až ve třetí třetině, kdy jsme se v krátkém časovém sledu třikrát střelecky prosadili a vyhráli 5:1. Uspěli jsme díky zodpovědnému soustředěnému výkonu, za což zaslouží všichni hráči pochvalu."

MFK Frýdek-Místek U12 - FC Hlučín U12 3:9

Branky FC Hlučín U12: Kubis,Handlíř, Žylka

Sestava FC Hlučín U12: Knopp, Drozd, Handlíř, Kološ, Farník, Charitonidis, Blažej, Kubis, Plaček, Krátký, Gorniak, Žylka

Jakub Múdrik, hlavní trenér FC Hlučín U12: „Tzv. „Utkání blbec“ nás čekalo proti Frýdku. I když jsme věděli, že nás čeká silný soupeř, tak jsme šli do utkání s tím, že pokud budeme plnit to, co jsme si řekli v kabině, můžeme uspět. První třetina byla z naši strany velmi kvalitní. Soupeře jsme k ničemu nepustili, vyvarovali jsme se individuálním chybám a po pěkných brankách ze standardní situace a ze zisku míče při soupeřové rozehrávce, jsme se ujali vedení 2:0. Vše nasvědčovalo tomu, že si z první třetiny odneseme dvoubrankové vedení, ale bohužel jsme obdrželi gól v poslední minutě z metrového ofsajdu, který rozhodčí kupodivu všech uznal. Do zbytku utkání jsme chtěli udržet nastavené tempo z první třetiny. To se nám, ale bohužel nepovedlo a po zbytečných individuálních chybách soupeř otočil stav na 3:2. Od té doby se nám utkání doslova rozpadalo pod rukami. Postupně se nám zranili 4 hráči ze základní sestavy. Do poslední třetiny jsme vstupovali pouze se 7 hráči, kdežto soupeř stále střídal všech 14 hráčů, které měl k dispozici. Hráčům chci poděkovat za velmi kvalitní první třetinu utkání a za odpracovanou poslední třetinu, i když byla na některých hráčích vidět už velká únava, tak stále bojovali a nechtěli nic vzdát.“