Starší žáci hostili Valmez. Mladší žáci přivítali Uničov

U15 U14 U13 U12
10.5.2023

Starší žáci v neděli v Ludgeřovicích přivítali Valašské Meziříčí. Patnáctka ztratila slušně rozehraný zápas a prohrála 3:5. Čtrnáctka potvrdila roli favorita a vysoko vyhrála. Mladší žáci přehráli Uničov, třináctka nasázela úctyhodných 16 branek.

FC Hlučín U15 - TJ Valašké Meziříčí U15 3:5 (3:2)
Branky: Fuljer 3
Sestava: Miník (56. Stoklasa) - Čala, Žebrák, Turek (56. Mikulenka), Kamrád - Richter (56. Kameniev), Holek, Hradil - Török, Fuljer, Kostecký (41. Pěntka)
Jan Pagáč, hlavní trenér FC Hlučín U15: "Do utkání jsme vstoupili dobře. Hráli jsem aktivně, vysoko jsme napadali. Soupeř hrál jednoduše a využíval převážně dlouhé nákopy. Brzy jsme se ujali vedení 1:0 a 2:0. Do té doby soupeř žádnou větší šanci neměl. Neproměnili jsme další dvě tutovky, pak jsme nezachytili dlouhý nákop soupeře a míč jsme odehráli jen na roh, ze kterého jsme inkasovali. Soupeř pak přidal i druhý gól, do poločasu jsme ale ještě jednou skórovali. Ve druhé půli jsme pro hrubce brankáře inkasovali na 3:3. Pak jsme pro propadnutém míči inkasovali počtvrté. Snažili jsme se s výsledkem něco udělat až do poslední minuty, místy ale naše snaha přecházela v křeč. Bohužel jsme nakonec inkasovali ještě 5. branku. Výsledek je krutý, zvláště po první půli. Za stavu 2:0 jsme měli zápas zlomit. Místo vedení o 3, 4 branky jsme hloupě inkasovali. A dali soupeři možnost vrátit se do utkání."

FC Hlučín U14 - TJ Valašské Meziříčí U14 12:0 (4:0)
Branky: Paskuda 5, Kupka 3, Slezák, Buroň, Ščigel, Trávník.
Sestava: Zouhar - Smolka, Mikulenka, Buroň, Vařák - Fubšo, Ščigel, Slezák - Kupka, Paskuda, Mudra. Nastoupili: Holek, Török, Čarnoký, Trávník, Pipek, Stoklasa
Kryštof Kroupa, hlavní trenér FC Hlučín U14: "Zápas proti Valašskému Meziříčí se nám povedl z pohledu výsledku, i když rozdíl skóre mohl být daleko vyšší. Po většinu zápasu se hrálo na polovině soupeře. Vytvářeli jsme si jednu šanci za druhou, ale v mnohých případech jsme ztroskotali v koncovce. Směrem do defenzivy jsme neměli, až na ojedinělé případy, žádnou práci. Nyní je potřeba se připravit na další utkání a výsledkově navázat."

FC Hlučín U13 - SK Uničov U13 16:2 (6:2)
Branky: Václavík 4, Hoffmann 2, Jezerčák 2, Pazderník 2, Žylka 2, Handlíř, Farník, Charitonidis, Kološ
Sestava: David, Krátký, Farník, Dlouhý, Kološ, Bemer, Handlíř, Václavík, Charitonidis, Plaček, Hoffmann, Jezerčák, Večeřa, Pazderník, Žylka, Miczka, Knopp

FC Hlučín U12 - SK Uničov U12 5:1 (1:0)
Branky: Dimovský 3, Paskuda 2
Sestava: A.Dimovský, Fojtík, Gemelová, Buroň, Paskuda, Lindner, Ječmének, Kubis, Lukáč, Burget, Matyska, Starovič, Jurajda, Kucharský, S.Dimovský, Klučka
David Kubáň, hlavní trenér FC Hlučín U12: "V první půli byl Uničov nepříjemným protivníkem, my jsme se nemohli dostat pořádně do tempa, byli jsme nepřesní jak v mezihře, tak v řešení situací před brankou soupeře. Odpor soupeře jsme nakonec zlomili na začátku druhého poločasu, kdy zkompletoval rychlý hattrick Dimovský a my vedli 4:0. Soupeř sice z penalty zkorigoval, poslední slovo jsme však měli my, když svou druhou branku v utkání vsítil Paskuda."