Hlučín přivítá Slovan Rosice (pá, 18:00)

11.5.2023

Lídr třetí nejvyšší soutěže FC Hlučín v pátek přivítá páté Rosice. Utkání 28. kola začíná v 18:00 na Městském stadionu v Hlučíně.

Rosice pojedou na Sever Moravy ve výborném rozpoložení. V posledních dvou zápasech totiž obraly o body kvalitně hrající juniorky Zlína a Slovácka, čímž si upevnily aktuální páté místo v tabulce MSFL. Proti Slovácku navíc mužstvo ukázalo silnou vůli, neboť utkání otočilo z 0:1 na 2:1 v poslední čtvrthodině.

Hlučín nadále drží tříbodový náskok před druhou Kroměříží. V minulém kole svěřenci trenéra Filipa Smékala porazili beznadějně poslední Vítkovice 5:1. Dvakrát se trefil Adam Zajíček, který se s 12 zásahy vyhoupl na průběžné šesté místo mezi kanonýry soutěže. "Vítězství je sice vysoké, ale nerodilo se jednoduše. Hlavně se vstupem do druhého poločasu nemůžu být spokojený, protože jsme byli u všeho pozdě a soupeř se zaslouženě vrátil do zápasu. Naštěstí jsme pak přidali třetí gól a utkání jsme měli pod kontrolou. Na můj vkus jsme hodně kazili, ale není snadné nastupovat v roli jasného favorita," zhodnotil utkání trenér Filip Smékal.

Do hlučínské sestavy se vrací Ondřej Moučka, který si minulý víkend úspěšně plnil reprezentační povinnosti na mezinárodním turnaji v  malém fotbale, který se konal v Baku. Český výběr se v našlapané konkurenci radoval z celkového prvenství.

Podzimní vzájemný zápas vyhrál Hlučín 2:1. Vítěznou trefu vstřelil v 81. minutě právě Ondřej Moučka.