Výkony dorostenců v Třinci na bodový zisk nestačily

U19 U17
9.5.2023

Dorostenci FC Hlučín se v rámci 25. kola MSDL představil na půdě Třince. V utkání U19 rozhodla jediná branka, kterou vsítil v první půli domácí Třinec. Sedmnáctka v přestřelce prohrála 3:6.

FK Třinec U19 - FC Hlučín U19 1:0 (1:0)
Sestava: Remiáš - Kudlík (56. Stuchlík), Závadský, Lindner, Dvořáček (66. Hořínek) - Šarközy (66. Cintula), Michna, Kučera - Puchala (75. Fukan), Havránek, Frébort
Dominik Kroupa, hlavní trenér FC Hlučín U19: "Byl to zápas, kde bylo spoustu soubojů, odražených míčů. Už v první půli jsme si nechali dát branku, i když jsme věděli, že to může být utkání, které rozhodne jediná branka. Podali jsme absolutně bezkrevný výkon. Především ve druhé půli byla hra z naší strany bez energie, bez tempa, bez emocí. Ofenziva dneska vůbec neexistovala. Hrajeme pouze do šířky. Nebyli tam žádné náběhy, abychom trhali obranu soupeře, kombinace velmi pomalá a vůbec jsme se nedostali do finální třetiny hřiště. Třinec vyhrál zaslouženě, byl důraznější a šel si za tím výsledkem daleko více než my."

FK Třinec U17 - FC Hlučín 17 6:3 (3:1)
Branky: Vozník, Zajíc, Konvičný
Sestava: Žila - Komárek, Zajíc, Woznica, Sněhota (66. Konečný) - Konvičný, Kwašný, Filipský - Holek (66. Lipnický), Vozník, Chung (62. Cigán)
Jiří Hommes, trenér FC Hlučín U17: "V pátek jsme odehráli další mistrovské utkání,  tentokrát na půdě Třince. Vstup do utkání nebyl špatný a měly jsme více ze hry, ale nedařilo se nám útoky dovést do zdárného  konce. Až po standardní situaci a úspěšném signálu skóroval Vozník. Kluci si začali myslet že to půjde asi samo a vytratila se  koncentrace a Třinec během během pěti minut otočil skóre. A do konce poločasu přidal ještě jeden gól. Druhý poločas jsme začali dobře  a po ruce domácího hráče v šestnáctce jsme kopaly penaltu. Tu však  Kwašnemu zlikvidoval domácí gólman. A opět jsme spadli do herní letargie. Třinec opět udeřil a dvěma slepenymi góly navýšil skóre. Taky polevil a my jsme korigovali skóre kdy se trefil Zajíc a po druhé nařízené penaltě Konvičný. Nicméně Třinec vsítil ještě jednu branku. Zápas se nám opravdu nevyvedl hodně zbytečných ztrát nepřesnosti špatné komunikaci a svůj den neměl ani gólman. Nejvíc jsem byl ovšem naštvan,  že na některých hráčích šlo vidět, že se zápasu jen zúčastnili. A pokud hodlají k fotbalu takto přistupovat, tak to v něm daleko nedotáhnou. A platí to i mimo fotbalové dění."