Starší žáci hostili Bílovec, mladší žáky prověřil Baník

U15 U14 U13 U12
30.8.2022

Patnáctka vyšla i ve druhém utkání bodově naprázdno, Bílovci podlehla 2:5. Čtrnáctka neměla svůj den, přesto se radovala z vítězství 6:0. Třináctka po dvou vítězstvích tentokrát nestačila na favorizovaný Baník a vysoko prohrála. Dvanáctka dokázala zápas s Baníkem zdramatizovat, nakonec prohrála 4:7.

FC Hlučín U15 - ŠSK Bílovec U15 2:5 (1:3)

Branky:  30. Janoš, 57. Turek - 2. Richter, 32. Richter, 35. Macíček, 46. Macíček, 61. Gelnar

Sestava FC Hlučín U15: Stoklasa - Thiemel, Žebrák, Kamrád, Kaňa - Kalvar, Hradil, Kameniev (49. Turek) - Kostecký, Fuljer (61. Březovský), Janoš (49. Pytlík)

Jan Pagáč, hlavní trenér FC Hlučín U15: "Proti Bílovci jsme neodehráli špatné utkání, bohužel nás sráží individuální chyby. Inkasujeme hloupé branky po hrubkách jednotlivců, sami potřebujeme na vstřelení gólu mraky šancí. Rozehrávka nám docela fungovala, kombinace byla místy pomalá a často jsme ztráceli jednoduché míče, zejména v prvním poločase. Pokud jsme ale kombinaci zrychlili, měli jsme více ze hry. Hlavně v druhé půli, kdy jsme rychleji otáčeli hru a drželi více míč. Místy jsme si vytvářeli tlak, avšak spoustu akcí jsme přehrávali místo jednoduššího přímočarého řešení. Bohužel nám chyběla kvalita a důraz zejména v poslední třetině hřiště. Musíme na sobě neustále pracovat. V sobotu jedeme do Vsetína. Věřím, že utneme sérii 2 porážek, podáme dobrý výkon a přivezeme 3 body!"

FC Hlučín U14 - ŠSK Bílovec U14 6:0 (3:0)

Branky: 16. Čarnoký, 20. Slezák, 30. Buroň, 45. Ščigel, 50. Čarnoký, 63. Kubáň

Sestava FC Hlučín U14: Miník - Vařák (60. Kubáň), Mikulenka, Holek (60. Kupka), Pipek (60. Felzman) - Čarnoký, Ščigel (49. Fubšo), Buroň (41. Smolka) - Török (41. Trávník), Paskuda (41. Zouhar), Slezák.

Lukáš, Burget, hlavní trenér FC Hlučín U14: "Začátek zápasu z naší strany nebyl vůbec dobrý. Chtěli jsme vše řešit rychle, chyběla nám myšlenka do mezihry se středními záložníky. Naštěstí jsme dali brzy branku, která nám dodala trochu více klidu do hry.  Mrzí mě hlavně koncovka týmu, řešíme to většinou špatně a zbrkle, buď trefíme střed brány nebo zakončíme mimo. Ve druhém poločase se do hry dostali všichni hráči z lavičky. Čekal bych od některých, že se budou chtít porvat o místo v základní sestavě, ale bohužel to bylo opačně."

FC Baník Ostrava U13 - FC Hlučín U13 18:1 (11:0)

Branky:  2. Frýdl, 3. Podešva, 13. Frýdl, 15. Rygel, 17. Trojek, 26. Podešva, 30. Chromec, 34. Výtisk, 36. Hoffmann, 37. Hoffmann, 39. Frýdl, 48. Frýdl, 49. Helštýn, 51. Frýdl, 54. Podešva, 61. Chromec, 67. Výtisk, 71. Chromec, 79. Rygel, 79. Chromec - 68. Kološ

Sestava FC Hlučín U13: Knopp, A.Dimovský, Drozd, Hota, Farník, Dlouhý, Kološ, Handlíř, Blažej, Charitonidis, Jezerčák, Pazderník, Gorniak, Žylka.

Jakub Múdrik, hlavní trenér FC Hlučín U13: „Po výhrách v úvodních dvou kolech nás čekal asi nejsilnější soupeř soutěže. Do zápasu jsme vstupovali s tím, že chceme soupeři utkání minimálně znepříjemnit naší aktivitou. Baník ale skóroval hned na začátku utkání a zbytek zápasu už byl tak pouze v jeho režii. I když jsme se za hustého deště snažili o kombinační hru, se soupeřovou kvalitou jsme se nemohli rovnat. I tak jsme si v zápase dokázali vytvořit spoustu brankových příležitosti, které jsme ale nedokázali proměnit. Je potřeba soupeři pogratulovat k zasloužené vysoké výhře a v příštím utkání výkon napravit.“

FC Baník Ostrava U12 - FC Hlučín U12 7:4 (5:1)

Branky: 3. Kožušník, 8. Turza, 15. Bartoš, 19. Miczka, 36. Koudelka, 63. Vlha, 80. Dunaj - 25. Paskuda, 48. Matušinec, 61. Kubis, 62. Dimovský

Sestava FC Hlučín U12: Lindner, A.Dimovský, Buroň, Gemelová, Fojtík, Ambróz, Ječmének, Matušinec, Lukač, Kubis, Matyska, Starovič, Paskuda, S.Dimovský.

David Kubáň, hlavní trenér FC Hlučín U12: "Do zápasu jsme nastoupili s přílišným respektem a zaslouženě jsme prohrávali o 4 branky. Postupem času jsme si začali více věřit a obraz hry byl docela vyrovnaný. Po poločase 1:5 jsme ve druhé půli ještě zvýšili tempo, předvedli povedené akce a odměnou nám byly tři vstřelené góly. Rázem jsme prohrávali pouze o gól. Baník ale vzápětí odskočil na rozdíl dvou branek, a přestože jsem na našem týmu viděl obrovskou snahu, domácí si ve zbývajících minutách vedení pohlídali a v samotném závěru ještě stanovili na konečných 7:4. Chválím celý tým za přístup a odhodlání, s jakou odvahou jsme silnému protivníkovi čelili. Byla to cenná a poučná konfrontace  - ukázala nám, čeho jsme schopni, když se nebojíme, ale zároveň i spoustu věcí, které budeme chtít tréninkem zlepšit."