Aktuality

Dorostenci smírně s Jihlavou

29.8.2022

Dorostenecké týmy FC Hlučín v sobotu na hlavním hřišti v Hlučíně přivítali Jihlavu. Oba zápasy i přes herní převahu žlutozelených skončily smírně 1:1.

FC Hlučín U19 - FK mládeže Vysočina Jihlava B 1:1 (0:1)

Branky: 82. Kudlík - 29. Zimmermann

Sestava FC Hlučín U19: Kuděla- Říha, Závadský, Puchala, Hořínek (90. Ulrich)- Michna (59. Šarközy), Gryc Kučera- Fukan (59. Dvořáček), Stuchlík (71. Kudlík), Havránek

Dominik Kroupa, hlavní trenér FC Hlučín U19: "V prvním poločase jsme byli lepším týmem. Vytvořili jsme si spoustu šancí, bohužel naši hráči nedokázali žádnou z nich proměnit. Naopak soupeř z ojedinělé možnosti šel do vedení. Chvíli nám trvalo, než jsme se dostali zpět k naší hře. Druhou půli ovlivnila červená karta soupeře. I když jsme měli o jednoho hráče víc v poli, naše hra byla velmi hektická. Měli jsme být daleko více klidnější. Nakonec se nám podařilo srovnat ze standardní situace. V tento moment jsme měli soupeře dostat více pod tlak a to se úplně nestalo. Mrzí mě, že jsme na vývoj utkání nedokázali reagovat lépe. Od svých hráčů si představují daleko větší touhu po vítězství."

FC Hlučín U17 - FK mládeže Vysočina Jihlava 1:1 (0:1)

Branky: 65. Kiša - 40. Pospíchal

Sestava FC Hlučín U17: Žila - Cigán (58.Novotný), Špalek, Sněhota, Komárek (58.Lipnický), Kwašný, Woznica, Pupík (46. Kiša J.), Kotík (65.Konečný, 87.Baďura) Vozník, Holek

Jiří Hommes, trenér FC Hlučín U17: "Po středečním nepovedeném zápase proti Znojmu jsme tentokrát přivítali doma FKM Jihlava B. Do utkání jsme vstoupili s několika změnami na postech hráčů oproti předchozím zápasům. V tomto utkání jsme byly více na míči dokázali jsme kombinovat a však nás srážely technické nedostatky a nevynucené chyby a produktivita v zakončení. Naopak jsem spokojen s bojovností a tím že kluci chtěly zvítězit i když po první poločase po chybě Špalka při rozehrávce nás soupeř potrestal a dostal se do vedení tak v druhé půli jsme opět měly několik vyložených šancí kdy zakončoval Vozník, ale ztroskotal na dobře chytajícím gólmanovi hostů. Vyrovnání přišlo v 65 minutě když po tlaku se míč dostal k J.Kišovi a ten přízemní střelou srovnal na konečných 1:1. Na většině kluků jde vidět že se zatím sžívají s dorosteneckým fotbalem na této úrovni a musí na sobě zamakat jak po stránce fyzické tak technické."