Nezapomenutelný zápas, senzační postup: FC Hlučín - FC Viktoria Plzeň 3:2!

19.10.2022

Pohádkový příběh napsali hlučínští fotbalisté v pohárovém utkání proti Viktorii Plzeň. Mužstvo z Prajzské po heroickém výkonu vyřadilo úřadujícího mistra Fortuna Ligy a účastníka Ligy mistrů FC Viktorii Plzeň. Všechny branky domácích vstřelil útočník Dominik Smékal, tu rozhodující si nechal na čtvrtou minutu nastaveného času, kdy hlučínský stadion explodoval nadšením ze senzačního postupu do osmifinále!

V prvním poločase před skvělou diváckou návštěvou podal Hlučín odhodlaný výkon a ukázal velkému favoritovi, že svou kůži nedá lacino. Domácí dobře bránili a zároveň vyráželi do nebezpečných protiútoků. Plzeňský trenér Bílek o poločasové pauze reagoval nasazením 4 stěžejních hráčů Chorého, Mosquery, Jemelky a Buchy.

Hned na začátku druhé půle po drobném kontaktu Tomšů na Chorého odpískal hlavní sudí ve prospěch Plzně pokutový kop. Sám faulovaný se postavil k zahrání pokutového kopu, ale hrdinou okamžiku se stal brankář Lapeš, který jeho penaltu skvěle vyrazil. Brankář Lapeš byl stěžejní hlučínskou postavu i v následujících minutách, když v 54. minutě zneškodnil Pilařovu nebezpečnou střelu i následnou dorážku Chorého. A do třetice skvělý Lapeš! V nájezdu si na něj nepřišel ani Bassey, jehož umístěné zakončení fantasticky zneškodnil.

V 70. minutě Hlučín udeřil - byla to fotbalová lahůdka! Smékal se z levé strany prosadil přes Kašu a nádherně obstřelil bezmocného Jedličku v plzeňské bráně - 1:0. Plzeň rychle odpověděl, o čtyři minuty později dotlačil míč za Lapešova záda Tijani - 1:1.

Hlučín předváděl parádní fotbal, hráči dali do hry velké srdce a opět byli odměněni. V 76. minutě Mosquera podcenil situaci u vlastní branky, nechal se obrat o míč Moučkou, který následně vybídl k zakončení Smékala, a ten na druhý pokus vrátil Hlučínu senzační vedení - 2:1!  V 81. minutě navíc zachránila hosty tyč po Plesníkově hlavičce!

Domácí zuby nehty bránili těsné vedení, ale v 90. minutě nikdo nevystoupil proti Buchovi, a ten měl za hranicí šestnáctky dost času na střelu, kterou poslal přesně k tyči Lapešovy brány - 2:2. Když už zápas směřoval do prodloužení, přišla obrovská euforie na hlučínském stadionu. Ve 4. minutě nastaveného času totiž zkompletoval hattrick jeden z hrdinů dnešního odpoledne Dominik Smékal, když dopravil do sítě skvělý exkluzivní  Tomšů a zařídil Hlučínu senzační postup do osmifinále MOL Cupu na úkor mistra ligy a velkého favorita zápasu FC Viktorii Plzeň - 3:2!!!

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: „Je to něco úžasného. Samozřejmě víme, že Plzeň v prvním poločase nehrála se sestavou jako proti Bayernu, ale ve druhém už to tak bylo. Nelze, než si to užívat. Postoupili jsme zaslouženě. Vytvořili jsme si šance, které neskončily gólem. Když dal Bucha gól v poslední minutě, bylo to pro nás strašné zklamání. Nakonec se ale ukázalo, že fotbal je spravedlivý. Děláme tady fotbal proto, aby se hráči jako Smékal zlepšovali. Je to kluk, který si prošel Interem Milán a já mu přeji, aby se nastartoval a zahrál si profi fotbal."

FC Hlučín - FC Viktoria Plzeň 3:2 (0:0)

Branky: 70., 76. a 90+4. Smékal - 74. Tijani, 90. Bucha
Rozhodčí: Batík – Paták, Žurovec.
Žluté karty: Tomšů