Dorostenci ve Frýdku-Místku neuspěli

U19 U17
18.10.2022

O slibně rozehraný zápas přišla ve šlágru kola naše devatenáctka na půdě Frýdku-Místku, Valcířům nakonec podlehla 1:2. Také mladší dorostenci U17 vyšli bodově naprázdno, když zaslouženě podlehli soupeř z pod Beskyd 1:4.

Branky: 40. Kohut, 79. Němec - 27. Šarközy

Sestava FC Hlučín U19: Košec - Říha, Závadský, Lindner, Kudlík - Michna, Šarközy (62. Gryc), Kučera (85. Stuchlík)- Fukan (62. Dvořáček), Levčík, Puchala (85. Montag)

Dominik Kroupa, hlavní trenér FC Hlučín U19: "Věděli jsme, že nás nečeká jednoduché utkání. V prvním poločase nás tým hrál dobře. Dostali jsme se do vedení. Těsně před konce půle zbytečně inkasujeme, kdy nedostoupíme hráče v rohu hřiště a na dvě přihrávky pustíme soupeře do brankové situace. Druhý poločas byl z naši strany nevýrazný. Bylo tam hodně soubojů, standardních situací a vázly některé vazby mezi hráči. Nakonec, kde už to vypadalo na remízové utkání, tak si necháme dát branku ze standardní situace. Z psychologického hlediska to pro celý tým není jednoduché, protože se nám nedaří vítězit a dotáhnout zápasy do zdárného konce. Musíme se poučit z chyb a z čistou hlavou jít do dalšího utkání."

FK Frýdek-Místek U17 - FC Hlučín U17 4:1 (2:1)

Branky: 11. Rašovský, 38. Tomeček, 55. Tvarůžka, 70. Novák - 8. Holek

Sestava FC Hlučín U17: Jakubík - Komárek, Woznica, Špalek (39. Kotík), Krakovka - Zajíc, Kwašný (78. Konečný), Novotný (68. Pupík) - Sněhota (68. Kiša O.), Vozník, Holek (78. Kiša J.)

Jiří Hommes, trenér FC Hlučín U17: "Zápas proti FK Frýdek – Místek se nám vůbec nepovedl. Ačkoli jsme se dostali do vedení už v 8 minutě po dobře zahrané standardní situaci, z totožné situace jsme obdrželi vyrovnávající gól. I když před každým zápasem apelujeme na postavení a rozestavení hráčů při těchto situacích a na vzájemnou komunikaci mezi sebou, je to kolikrát jako házení hrachu na zeď. Od začátku si kluci asi mysleli, že soupeř se porazí sám. Náš pohyb byl jako s batohem na zádech, bez větší agresivity a rychlosti. Kdybych to měl přirovnat k tanci - my jsme tančili valčík a FM kvapík. Opravdu asi nejhorší výkon od začátku sezóny. Až za stavu 4:1 deset minut před závěrečným hvizdem jsme přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a dostali se do pár příležitostí, ale skórovat se nám nepovedlo. S takovým přístupem kluci nemůžou v budoucnu uspět, a to nejen po fotbalové stránce."