Aktuality

Hlučín chce favorizovanou Plzeň potrápit

'A' tým
19.10.2022

Hlučín čeká fotbalový svátek. Na Prajzskou přijede dnes v rámci 3. kola MOL Cupu úřadující mistr Fortuna Ligy a účastník Ligy mistrů FC Viktoria Plzeň. Utkání začíná v 15:00 na Městském fotbalovém stadionu v Hlučíně. 

Do Hlučína přijedou viktoriáni již potřetí. V roce 2016 v Hlučíně zvítězili 7:0, před třemi lety 3:1. Hlučínští ale předem neskládají zbraně a do třetice se chtějí pokusit o senzaci. "Uvědomujeme si, že soupeř je obrovský silný, ale kluky nabádám, ať chtějí v každém zápase uspět a nejinak tomu bude i s Plzní. Nepředpokládám, že Plzeň kvůli náročnému programu nastoupí v nejsilnějším složení, šanci dostanou kluci z lavičky, kteří také mají velkou kvalitu, ale pokud budeme aktivní, budeme s nimi stíhat běhat, věřím tomu, že jsme schopni jim alespoň na nějakou dobu konkurovat. A ve fotbale nikdy nevíte, při správné konstelaci hvězd se mohou dít velké věci. Když Slovácko může vyhrát na půdě Nice, proč bychom se nemohli poměřit s Plzní? Budeme si to s nimi chtít rozdat a uvidíme, na co to bude stačit," prohlásil trenér A mužstva FC Hlučín Filip Smékal. 

O vstupenky byl v předprodeji velký zájem, prodalo se jich přes 400. Zbývající vstupenky jsou připraveny k prodeji na pokladnách stadionu v den utkání. "Jedna věc, která člověka mrzí je, že nebudeme hrát pod světly, má to úplně jinou atmosféru, ale přesto věřím, že lidi neodradí ani brzký čas výkopu, dorazí jich přes 1000 a vytvoří klukům skvělou atmosféru," věří trenér Smékal. 

Předseda klubu Petr Tač věří, že Hlučín naváže diváckým zájmem i průběhem utkání na loňské pohárové derby s Baníkem, který trápil až do posledních minut prodloužení. „Mělo to svůj náboj. Plzeň je ovšem trochu jinde, tak uvidíme. Rozhodně je to odměna pro kluky a pro diváky pěkný zážitek,  třeba nás trochu  podcení a bude to napínavé až do konce," nevzdává se šance na překvapení. "Každopádně to bude svátek. Vždyť kolikrát se nám poštěstí, že vystřídáme Bayern Mnichov v serii soupeřů v nabitém podzimu mistra?" směje se na závěr Petr Tač.

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů