Aktuality

Hlučín přivítá v regionálním derby Vítkovice

'A' tým
6.10.2022

10. kolo MSFL přinese regionální derby mezi domácím Hlučínem a Vítkovicemi. Jasným favoritem je tým z Prajzské, který bude potvrzovat papírové předpoklady proti aktuálně poslednímu týmu třetiligové tabulky. Takové zápasy však mohou být ošemetné, což si mužstvo trenéra Smékala dobře uvědomuje a nepodcení žádný detail. Utkání začíná v pátek 7. října v 18:00 pod umělým osvětlením Městského fotbalového stadionu v Hlučíně.

Vítkovice po administrativním postupu do třetí nejvyšší soutěže prožívají výsledkové trápení. Mladý kádr, ve kterém ční zkušenosti fotbalistů Josefa Květoně a Martina Motyčky, si zatím zvyká na vyšší tempo MSFL, o čemž svědčí i bodový zisk, který je po 10 odehraných kolech na čísle 2. Trenér Vítkovic Karel Semelka se chtěl před startem soutěžního ročníku vyhnout boji o záchranu, ale ten je už více než pravděpodobný. 

V minulém kole Vítkovice sahaly po tříbodovém zisku, ale nadějné vedení s juniorkou Zlína nakonec neudržely a remizovaly 1:1. Zejména v první půli podali Ostravané kvalitní výkon, který snesl přísné měřítko.

Hlučín naopak drží osmizápasovou šňůru, během které nepoznal přemožitele. Naposledy minulou neděli uspěli Hlučínští ve Znojmě, které porazili 5:1. "Výsledek je výborný, ale úplně jednoduché to nebylo. Sice jsme se rychle ujali vedení, ale potom jsme měli strašně moc ztrát, takže jsem Znojmo pustili do několika šancí. Uklidnil nás až druhý gól do šatny. Po přestávce už jsme podali kvalitní výkon. Jsem rád za Dominika Smékala, který protrhl střeleckou smůlu. Tři body z venku jsou super," hodnotil utkání lodivod Hlučína Filip Smékal. 

V tabulce MSFL je Hlučín aktuálně čtvrtý s 20 uhranými body. Na čele je suverénní Kroměříž s osmibodovým náskokem na náš celek. Naposledy se Hlučín a Vítkovice střetly v soutěžním utkání 10. září roku 2019. V přestřelce 2. kola domácího poháru se radoval po výsledku 4:2 domácí Hlučín!ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů