Juniorky deklasovaly Hlubinu. Čtrnáctka vévodí soutěží

U15 Juniorky U14 U13 U12
4.10.2022

Sestavy, statistiky a hodnocení trenérů našich mistrovských zápasů, které se uskutečnily během uplynulého víkendu.

FK Šumperk U15 - FC Hlučín U15 4:1 (0:1)

Branky: 44. Málko, 46. Horký, 70. Vojtek, 77. Paraska - 17. Turek

Sestava FC Hlučín U15: Stoklasa - Čala, Turek, Kamrád, Richter - Kalvar, Hradil, Kameniev - Masopust, Fuljer, Kostecký.

Jan Pagáč, hlavní trenér FC Hlučín U15: "Proti Šumperku jsme odehráli vynikající první poločas. Hráli jsme agresivně, drželi jsme více balón, dobře jsme napadali, soupeři jsme téměř nic nedovolili. Vstřelili jsme branku po rohovém kopu, pak nám rozhodčí neuznal další gól pro údajný offside a když našeho útočníka, který šel sám na bránu, faulem zastavil vybíhající brankář, udělil sudí místo jasné červené karty jen žlutou. Soupeře jsme předčili po všech stránkách, některé akce jsme mohli možná ještě rychleji zakončit. O půli jsme kluky nabádali k neustálé aktivitě a aby pokračovali ve výkonu z první půle. Bohužel jsme obdrželi rychle po sobě 2 slepené branky a najednou jsme museli dotahovat. Přestali jsme včas dostupovat soupeře, měli jsme spoustu ztrát, ale neustále jsme se snažili s výsledkem něco udělat. Hnali jsme se za vyrovnáním, ale z největší šance jsme trefili pouze tyč. Pak jsme po hloupé chybě, kdy jsme měli míč na kopačkách ve vlastní šestnáctce, inkasovali třetí branku a soupeř byl na koni. V závěru vyšel soupeři brejk a utkání tak skončilo 4:1. Musím smeknout před hráči za výkon v prvním poločase, kdy jsme byli jasně lepších po všech stránkách. I přes některá rozhodnutí sudího jsme měli zápas pevně ve svých rukou. Ztratili jsme skvěle rozehraný zápas, bohužel jsme na výkon z první půle nenavázali a soupeř trošku se štěstím a po našich hloupých chybách skóre otočil. Musíme se poučit, hledět na sebe a nehledat chyby jinde, protože zápas se hraje na 2 poločasy a každá chyba jak v útoku tak v obraně může ovlivnit vývoj celého zápasu. Pokud předvedeme příští víkend v Uničově to, co v Šumperku v první půli a přidáme lepší zakončení, tak o výsledek strach nemám."

FK Šumperk U14 - FC Hlučín U14 0:3 (0:1)

Branky: 36. Török, 46. Török, 55. Török

Sestava FC Hlučín U14: Zouhar - Vařák, Holek, Mikulenka, Pipek - Čarnoký, Buroň, Slezák - Török, Paskuda, Fubšo. Nastoupili: Holuša, Trávník, Kupka.

Lukáš Burget, hlavní trenér FC Hlučín U14: "Utkání se Šumperkem začalo opatrně a hra odpovídala tomu že jde o zápas o první místo v tabulce. Nicméně velmi brzy jsme začali mít výraznou převahu v držení míče, díky výbornému pohybu obránců a záložní řady. Stále však bez ohrožení branky soupeře. Do první velmi nadějné příležitosti se dostal v blízkosti branky Marek Fubšo, ale nestihl zakončit. Pro větší oživení hry nastoupil do útoku Tomáš Trávník a jeho rychlost činila soupeři problémy. Vydařenou střelou z dálky se blýskl Jirka Holek, ale brankář hostí jen se štěstím vytáhl na roh .Po úniku Tomáše Trávníka zakončoval Matěj Török, který v zápase konečně prokázal chladnou hlavu v zakončení a přidal po únicích další dva góly. Utkání se stalo Matějovým galapředstavením. Postupem času jsme zcela ovládli hru a soupeře k ničemu nepustili a díky neustálému pohybu a aktivní hře, jsme utkání s přehledem dovedli k jednoznačnému vítěznému konci."

SK Uničov U13 - FC Hlučín U13 4:6 (2:2)

Branky: 5. Motáň, 36. Prášilík 67. Boxan, 73. Horák (pen.) - 18. Žylka, 25. Žylka, 44. Jezerčák, 46. Jezerčák, 52. Charitonidis, 78. Žylka

Sestava FC Hlučín U13: Knopp, David, Drozd, Hota, Farník, Kološ, Žylka, Bemer, Gorniak, Handlíř, Charitonidis, Blažej, Hoffmann, Jezerčák, Pazderník.

Jakub Múdrik, hlavní trenér FC Hlučín U13: "Do utkání jsme nevstoupili příliš dobře. Soupeř si svoji hru příliš nekomplikoval, když pouze nakopával balóny a nám to dělalo větší problémy, než jsme čekali. Špatným timingem jsme míče buď podběhávali nebo špatně trefovali. Jedno takové zaváhání dokázal soupeř využít a dostal se tak do vedení. Po pěkné kombinační akci od vlastní branky se nám podařilo vyrovnat. Zlepšený výkon v útočné fázi vedl k otočení skóre. Po rychlém brejku z naší standardní situace a špatném přebrání hráčů, soupeř vyrovnal. Ve druhém poločase jsme chtěli eliminovat soupeřovy šance, především zlepšením timingem na míč a rychlejším dostupováním. To se nám taky podařilo a aktivní hrou v útoku jsme odskočili soupeři o 3 branky. Bohužel koncovku zápasu jsme zcela podcenili, když jsme soupeře dostali zpátky do hry špatným odkopem brankáře a zbytečnou penaltou. Naštěstí jsme po rychlém brejku dali 6 branku a utkání tak zcela rozhodli. Jsme spokojeni s další výhrou a předvedeným výkonem směrem dopředu na těžkém terénu. Naopak zlepšení musí přijít v koncovce zápasu, kdy jsme si utkání zkomplikovali po naších zbytečných individuálních chybách."

SK Uničov U12 - FC Hlučín U12 2:5 (1:1)

Branky: 39. Polák, 59. Michl - 35. Kubis (pen.), 50. Dimovský, 55. Lindner, 62. Lukač, 71. Matyska

Sestava FC Hlučín U12: A.Dimovský, Buroň, Gemelová, Lindner, Burget, Paskuda, Ambroz, Lukač, Kubis, S.Dimovský, Matyska, Kucharský.

David Kubáň, hlavní trenér FC Hlučín U12: "Utrpěli jsme vítězství. Naše hra byla pomalá a nepřesná, hráli jsme komplikovaně a téměř jsme se nedostávali do šancí. Ve druhé půli přišlo zlepšení, i přesto měl náš výkon k ideálu daleko."

TJ Unie Hlubina juniorky - FC Hlučín juniorky 1:10 (0:9)

Branky:  46. Sokolová  - 6. Oravcová, 7. Oravcová, 11. Hranitzká, 20. Hranitzká, 23. Oravcová,  24. Hranitzká, 29. Sněhotová, 34. Sněhotová, 35. Valnohová, 53. Oravcová

Karel Strakoš, hlavní trenér FC Hlučín juniorky: “Děvčata vstoupila do zápasu aktivně a odměnou nám bylo rychlé vedení. V prvním poločase předvedla děvčata dobrý výkon, který se projevil i na samotném skóre.  V druhém poločase však náš výkon měl do ideálu daleko, kdy tempo děvčat ustálo a soupeřky začaly hru vyrovnávat.  Nicméně si ze zápasu odvážíme řadu pozitivních věcí, na které budeme chtít v dalších utkáních navazovat."