Žolíci Lehnert s Ptáčkem pokořili Vítkovice

7.10.2022

Hlučín přivítal v regionálním derby MFK Vítkovice. Domácí byli v pátečním podvečerním utkání jasnými favority, dlouho se však nemohli střelecky prosadit. Naštěstí měl trenér Filip Smékal šťastnou ruku během střídání. O hlučínském vítězství 2:0 rozhodly slepené góly v 77. a 80. minutě žolíků Lehnerta a Ptáčka.

Domácí trenér Smékal vědom si náročného programu trochu zamíchal sestavou. Příležitost mezi třemi tyčemi dostal náhradní brankář Alexandr Nemček. Na lavičce zůstal autor hattricku ve Znojmě Dominik Smékal. Do zahajovací jedenáctky se nedostala ani stálice základní sestavy Lukáš Lehnert. Příležitost ukázat se v sestavě dostal útočník Marek Šindler.

První poločas moc fotbalové krásy nepřinesl. Dokonce největší šanci první půle měli hosté, ale Vrbkův pokus o obstřel mířil mimo. Záložník Vítkovic se přitom ocitl v nadějné pozici uvnitř pokutového území. Hra byla vyrovnaná, k vidění bylo hodně nepřesností a minimum střeleckých příležitostí.

Ve druhé půli Hlučín ‘přidal pod kotel’. Prajzáci zesílili nápor, z čehož vyplynuly dvě nadějné střelecké příležitosti v podání Buchvaldka, brankář Kovařík v obou případech hosty podržel.

V 77. minutě se Hlučín konečně dočkal, když z pohotové dorážky otevřel skóre střídající Lehnert - 1:0. O tři minuty později bylo ještě veseleji! Buchvaldkovu ‘svíci’ ze standardky Plesník hlavou vrátil do ohně, kde přesnou hlavičkou rozvlnit síť další žolík Ptáček - 2:0. Hlučín porazil MFK Vítkovice 2:0.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: “Máme za sebou těžké utkání proti Vítkovicím, které musím za výkon pochválit, protože nám to opravdu ztížily. Pracovaly velmi dobře. My jsme si vytvořili několik šancí v prvním i druhém poločase a jsem rád, že jsme to nakonec v 77. minutě protrhli a otočili zápas na naši stranu.”