Dorostenci vezou z Šumperka plný bodový zisk

U19 U17
22.8.2022

Dorostenci se v sobotu představili na půdě Šumperka. Devatenáctka v přestřelce vyhrála 4:3. Sedmnáctka porazila Šumperk 3:1.

FK Šumperk U19 - FC Hlučín U19 3:4 (2:2)

Branky: 31. Václavek, 37. Lašák, 79. Lašák - 13. Gryc, 37. Havránek, 50. Havránek, 85. Gryc

Sestava FC Hlučín U19: Košec (14. Kuděla) - Říha, Závadský, Hořínek, Kudlík (45. Fukan) - Michna, Gryc Kučera - Šarközy (54. Cintula), Stuchlík (54. Ulrich, 88. Malý), Havránek

Dominik Kroupa, hlavní trenér FC Hlučín U19: "Zápas z naši strany nevypadal příliš dobře. Nejsem spokojený s celým herním projevem našeho týmu. Individuální výkony našich hráčů postrádaly lehkost, trpělivost a kreativitu. Prohrávali jsme osobní souboje. Naopak jsem rád, že kluci spolu drželi celý zápas. Je velmi důležité, že jsme se ani v jeden okamžik nevzdali a bojovali až do úplného konce. Ve středečním utkání musí být nás výkon daleko více vyzrálejší."

FK Šumperk U17 - FC Hlučín U17 1:3 (1:1)

Branky: 24. Vlk - 41. Pupík, 86. Vozník, 46. Kotík

Sestava FC Hlučín U17: Žila - Cigán (46. Kiša O.), Baďura (74. Novotný), Špalek, Sněhota (46. Komárek) - Kwašný, Woznica, Pupík (64. Kiša J.) - Habr (46. Kotík), Vozník, Holek

Aleš Březovský, hlavní trenér FC Hlučín U17: "Do Šumperku jsme jeli s touhou odčinit nepovedený 2. poločas domácího utkání s Porubou. Věděli jsme že nás nečeká lehké utkání, což se ukázalo v průběhu prvního poločasu. Do druhé půlky jsme udělali tři změny v sestavě a střídající hráči vnesli do naší hry požadovanou intenzitu a dokázali jsme utkání zvládnout v náš prospěch. S výkonem ve druhém poločasu jsme spokojeni avšak dále nás čeká spousty práce na tréninku. V týdnu se nám podařilo doplnit kádr o brankáře Šimona Žilu z Nového Jičína a o stopéra Jakuba Špalka z Vřesiny, oba prokázali, že pro nás budou posilami. Věřím že se v co nejbližší době dají zdravotně do pořádku hráči Jakub Krakovka a Vojtěch Zajíc se kterými taky počítáme do základního kádru."