Hlučín v Uničově prospal začátek

21.8.2022

Hlučínští fotbalisté zakončili anglický týden bolestivou porážkou 0:3 na půdě Uničova. Domácí se k tříbodovému zisku notně přiblížili hned v úvodních minutách, kdy si zajistili dvoubrankový náskok. Nedělní dopoledne tak žlutozeleným pořádně zhořklo.

Nejdůležitější okamžiky zápasu přinesla úvodní desetiminutovka. Už v 5. minutě hlučínská defenzíva kapitulovala poté, co odražený míč z rohového kopu dopravil do sítě domácí Bača  - 1:0. Aby toho nebylo málo, již v 7. minutě Hlučín prohrával o dvě branky. Krč se individuálně uvolnil na hranici pokutového území a nádhernou šajtlí nedal Lapešovi žádnou šanci.

Rychlé góly Uničovu dodaly sebevědomí, zatímco Hlučín se dlouho hledal. S přibývajícími minutami se hosté začali osmělovat.  Nejblíže korekci skóre byl Lehnert, jenže trefil břevno. Na začátku druhého dějství měl slibné příležitosti domácí čahoun Komanda, v minisouboji byl úspěšnější brankář Lapeš.

Hlučín se těžko dostával do šancí, a když už střídající Ptáček obehrál gólmana, z úhlu pálil mimo. Nakonec ještě jednou udeřili domácí. Ve velké pohodě hrající kanonýr Krč (historicky nejlepší střelec MSFL) obdržel uvnitř pokutového území adresnou přihrávku a jak jinak než pohotovou šajtlí opět překonal Lapeše - 3:0.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: "S výkonem mužstva jsem nespokojený. Tentokrát se nám to nepovedlo. Rozhodlo se už na začátku. Špatný vstup do zápasu si nedokážu vysvětlit. Zřejmě jsme byli myšlenkami ještě v autobuse. Ani potom jsme se ale směrem dopředu moc neprosazovali, když jsme si vytvořili jen pár šancí."