Starší žáci hostili Valmez. Mladší žáci jeli do Vsetína

U15 U14 U13 U12
23.8.2022

FC Hlučín U15 - TJ Valašské Meziříčí U15 4:5 (2:5)

Branky: 13. Fuljer, 31. Kalvar, 54. Fuljer, 66. Thiemel - 1. Orel, 5. Šulák, 10. Hadaš, 16. Šulák, 26. Hadaš

Sestava FC Hlučín U15: Stoklasa - Kameniev, Žebrák, Kamrád, Pytlík (73. Smolka) - Čarnoký (41. Thiemel), Kalvar, Hradil - Kaňa (66. Trávník), Fuljer, Březovský (53. Janoš)

Jan Pagáč, hlavní trenér FC Hlučín U15: "Proti Valmezu jsme odehráli 2 rozdílné poločasy. V první půli jsme začali vlažně, nechali jsme soupeřovým urostlým útočníkům až příliš mnoho prostoru, bránili jsme je naivně, proto jsme několikrát inkasovali po hrubých chybách. Do poločasu se nám podařilo snížit, nastřelili jsme břevno, vypracovali jsme si i další vyložené šance. Kombinačně jsme byli lepší než soupeř, avšak z každého brejku měl soupeř díky našemu nedůslednému bránění možnosti k ohrožení naší brány. O poločase jsme si důrazně vysvětlili, jak musíme pracovat v obraně, řekli jsme si, že do soupeře vletíme a pokusíme se výsledek zápasu otočit. Ve druhé půli jsme byli jednoznačně lepším týmem, více jsme drželi balon, vytvořili jsme si tlak a řadu příležitostí, soupeře jsme téměř k ničemu nepustili, avšak výsledek se nám podařilo jen zkorigovat na 4:5. Kluky musím pochválit za druhou půli, kdy byl náš výkon nadstandardní, po celý zápas nám fungovala rozehrávka a dobře jsme kombinovali, pokárat však musím naše chlapce za první poločas, kdy jsme bránili laxně, nedostupovali jsme soupeře a nechali si hloupě vstřelit 5 branek - což utkání rozhodlo."

FC Hlučín U14 - TJ Valašské Meziříčí U14 16:0 (7:0)

Branky: 14. Slezák, 15. Fubšo, 18. Ščigel (pen.), 20. Čarnoký, 24. Vařák, 31. Felzman, 39. Holek, 41. Paskuda, 43. Paskuda, 52. Slezák, 54. Paskuda, 56. Paskuda, 60. Pipek, 62. Mikulenka, 71. Miník, 78. Ščigel

Sestava FC Hlučín U14: Zouhar - Vařák, Holek, Mikulenka, Pipek - Čarnoký, Ščigel, Buroň - Felzman, Fubšo, Slezák. Nastoupili: Trávník, Smolka, Török, Paskuda, Kubáň, Miník, Kupka.

Lukáš Burget, hlavní trenér FC Hlučín U14: "Udělali jsme hodně důležitý první krok do nové sezóny. Kluci si zaslouží velkou pochvalu, plnili vše co jsme si řekli v šatně. Přistupovali důkladně k soupeři a nenechali jim vůbec žádný volný prostor. Kluci dobře presovali a vyplňovali volná místa v útočné fázi, která byla důležitá pro naši hru. Díky tomu jsme se často dostávali ke střelbě a k individuálním akcím, které jsme vždy vyřešili dobře."

FC Vsetín U13 - FC Hlučín U13 5:10 (1:4)

Branky:  35. Lukáš, 45. Hořelka, 50. Hořelka, 58. Zbranek, 60. Dal Buono - 5. Charitonidis, 15. Jezerčák, 31. Farník, 38. Blažej, 44. Pazderník, 59. Charitonidis, 70. Farník, 73. Jezerčák, 74. Farník, 79. Žylka

Sestava FC Hlučín U13: Knopp, Drozd, Hota, Farník, Dlouhý, Kološ, Bemer, Handlíř, Blažej, Charitonidis, Jezerčák, Pazderník, Gorniak, Žylka

Jakub Múdrik, hlavní trenér FC Hlučín U13: "Prvních dvacet minut hry nám herně příliš nevyšlo. I když jsme se ujali brzkého vedení, vázla nám kombinační hra a chyběl nám především větší klid na míči. Po úvodní dvacetiminutovce jsme zrychlili přechodovou fázi, přidali více klidu na míči a vstřelili jsme další tři branky. V úvodu druhého poločasu jsme soupeře zatlačili a vytvořili si tak spoustu brankových příležitosti, ale bohužel jsme proměnili pouze jednu z nich. Soupeř poté svou hru výrazně zjednodušil a začal míče pouze nakopávat. Nám to způsobilo větší potíže než jsme čekali a Vsetínu se tak podařilo utkání zdramatizovat. Po emotivní desetiminutovce jsme odskočili na rozdíl dvou branek, díky čemuž jsme se uklidnili a zápas až do závěrečného hvizdu kontrolovali. Jsme rádi, že se nám podařilo vstoupit do nové sezóny vítězně, ale pořád máme v naší hře pár výhrad, na kterých je potřeba v tréninkovém procesu pracovat a zlepšit se."

FC Vsetín U12 - FC Hlučín U12 1:13 (1:6)

Branky: 6. Zbranek -  3. Ječmének, 6. Lukač, 25. Burget, 37. Paskuda, 38. Grygarčíková, 40. Paskuda, 48. Ječmének, 63. Dimovský, 66. Dimovský, 67. Dimovský, 71. Ječmének, 76. Paskuda, 78. Matušinec.

Sestava FC Hlučín U12: A.Dimovský, Lindner, Buroň, Gemelová, Fojtík, Burget, Matušinec, S.Dimovský, Paskuda, Ječmének, Lukač, Ambróz, Starovič, Matyska, Grygarčíková.

David Kubáň, hlavní trenér FC Hlučín U12: "První utkání v žákovské kategorii nám přisoudilo soupeře ze Vsetína. Už od úvodní přípravy v kabině jsem měl z hráčů dobrý pocit, byli plní života a  na zápas správně natěšení. V samotném zápase jsme na měli jasnou převahu, vytvořili jsme si spoustu šancí a dali krásné branky. Pro kluky bylo vysoké vítězství povzbuzením a vzpruhou do dalších tréninků a zápasů."