Aktuality

Devatenáctka porazila Šumperk 4:0. Sedmnáctka padla v závěru

U19 U17
3.6.2022

Ve středečním utkání 29. kola MSDL staršího dorostu přivítali hlučínští dorostenci na perfektně připraveném pažitu v Darkovičkách soupeře z Šumperku. Na vítěznou vlnu se opět naladila devatenáctka, která přehrála Šumperk 4:0. Sedmnáctka ztratila dobře rozehrané utkání, ještě deset minut před koncem vedla 2:1, ale ani v početní výhodě vedení neudržela a góly v závěru prohrála 2:3.

FC Hlučín U19 - FK Šumperk U19 4:0 (3:0)

Branky: 35. Hon Eliáš, 41. Havránek Robin, 43. Hon Eliáš, 71. Dvořáček David

Sestava FC Hlučín U19: Prokel - Handlíř, Kocur, Lindner, Kudlík - Říha (70. Šarközy), Kovala (70. Cintula), Kučera - Ulrich (76. Matyska), Hon (76. Kuska) , Havránek (60. Dvořáček)

Dominik Kroupa, hlavní trenér FC Hlučín U19: "Do zápasu jsme šli s očekáváním, jak to bude vypadat po celé řadě nevýrazných výkonů. Měli jsme z toho svým způsobem velký respekt, protože jsme minulé utkání v Kroměříži po zkratu v poslední půlhodině prohráli. V samotném utkání proti Šumperku jsme si vytvořili tlak, šance, dobře jsme drželi míč. Jsem velmi rád, že jsme utkání zvládli především dobrým týmovým výkonem, ale také výsledkově. Velmi nás těší, že náš tým dal čtyři branky a vzadu jsme odehráli zápas s nulou."

FC Hlučín U17 - FK Šumperk U17 2:3 (2:1)

Branky: 35. Kwašný Jonáš (pen.), 40. Fukan Marek - 31. Podhorný Filip, 81. Podhorný Filip, 86. Podhorný Filip

Sestava FC Hlučín U17: Jakubík, Komárek, Malý,Hořínek, Krakovka (61. Chvěja), Kwašný (68. Kiša), Stuchlík, Novotný (61. Kotík), Fukan, Konečný (61. Pupík), Klvaňa

Aleš Březovský, hlavní trenér FC Hlučín U17: "V utkání jsme byli 80 minut lepším týmem, ale hraje je se 90 minut. Opět se ukázalo že někteří hráči na takovou soutěž prostě nemají odpovídající kvalitu! Do utkání jsme nominovali 5 hráčů z žákovské kategorie U15, někteří mile překvapili a ukázali nám trenérům, že v příští sezóně můžou být plnohodnotnou součástí kádrů U17. Bylo to několikáté utkání kdy jsme nezvládli závěr zápasů, kdy se nám potvrzuje již zmiňovaná nízká herní kvalita střídajících hráčů. V posledních dvou utkáních soutěže dostanou příležitost další hráči ročníku 2007, ať máme ucelenou představu, s kým můžeme počítat v nadcházející sezoně a kádr popřípadě vhodně doplnit! Závěrečných 10 minut utkání byla dehonestace 80 minut  dobře zvládnutého utkání."