Hlučín podlehl juniorce Baníku

6.6.2022

Hlučínští fotbalisté se v neděli na ostravských Bazalech představili v přímém souboji o 3. místo proti domácí juniorce Baníku. Slezské derby nakonec vyznělo lépe pro ostravský tým, který zvítězil 2:1. Vítěznou branku vstřelil v 68. minutě Marek Jaroň.

Hlučín vstoupil do utkání aktivně a v 6. minutě běžel sám na brankáře kapitán Lokša, jenže gólman Číž jeho přízemní střelu nohou zlikvidoval. Baník z první velké příležitosti udeřil. Na Zálešákův nadýchaný centr si naběhl Holaň a zblízka hlavou překonal Lapeše - 1:0.

Ve 35. minutě si Baník vstřelil kuriózní vlastní branku. Boháč přihrával z uctivé vzdálenosti přihrával malou domů brankáři Čížovi, ale tomu míč projel pod kopačkou a nečekaně skončil až v síti - 1:1.

Ani ve druhém poločase nebylo k vidění moc šancí. Za zmínku stojí Buchvaldkův pokus z přímého kopu, který se udál v 55. minutě, jeho nebezpečná střela skončila v boční síti.

Rozhodující moment utkání přinesla 68. minuta. Blahuta dlouhým pasem do volného prostoru našel nabíhajícího Zálešáka, který předložil míč Jaroňovi, a ten zblízka doklepl míč do sítě - 2:1. Hlučín sahal po vyrovnání, ale v samotném závěru nastřelil Lokša tyč. Juniorka Baníku porazila Hlučín 2:1.