Aktuality

Čtrnáctka deklasovala Vsetín, mladší žáci uspěli v Uničově

U15 U14 U13 U12
22.3.2023

Patnáctka splnila povinnost a porazila poslední Vsetín. Čtrnáctka Valachům nesázela třiadvacet branek. Mladší žáci se trápili v Uničově, ale nakonec zápas dotáhli k vítězství.

FC Hlučín U15 - FC Vsetín U15 7:3 (4:2)
Branky: Fuljer 2, Hradil 2, Pěntka, Kostecký, Kalvar
Sestava: Stoklasa - Čala, Žebrák, Turek, Richter - Fuljer, Kalvar, Kameniev - Pěntka, Kostecký, Hradil. Nastoupili: Kamrád, Thiemel, Janoš, Raszka
Jan Pagáč, hlavní trenér FC Hlučín U15: "Proti Vsetínu jsme si připsali důležité 3 body, i když se naše vítězství nerodilo zrovna jednoduše. Od úvodních minut jsme byli aktivní, tlačili jsme se dopředu, drželi jsme míč a vytvářeli si šance, ale Vsetín z první akce skóroval. Bleskově jsme srovnali a pokračovali v náporu, jenže soupeř skóroval i ze své druhé akce v utkání. Pokračovali jsme ve své hře a skóre do poločasu otočili na 4:2. Ve druhé půli jsme zahazovali šance a výsledek je pro soupeře milosrdný, neboť jsme v koncovce nebyli efektivní a soupeř několikrát vykopával míč z brankové čáry. Cením si vítězství a hlavně toho, že to kluci i za nepříznivého stavu nezabalili a že se nesnížili k nějakému bezhlavému nakopávání. Varováním je pro nás naše mizerná koncovka, k tomu navíc 3 laciné inkasované branky. Musíme na sobě pracovat i dále a nepropadnout uspokojení, stále máme rezervy a věřím, že sami kluci na sobě cítí, že mají ještě navíc, než jsme předvedli."

FC Hlučín U14 - FC Vsetín U14 23:0 (11:0)
Branky: Buroň 5, Slezák 4, Török 3, Fubšo 3, Ščigel 2, Čarnoký 2, Pipek, Holek, Rosa, Kamrád
Sestava: Zouhar - Vařák, Rosa, Holek, Pipek - Čarnoký, Fubšo, Ščigel - Török, Buroň, Slezák. Nastoupili: Kupka, Miník, Trávník, Kamrád, Kubáň
Kryštof Kroupa, hlavní trenér FC Hlučín U14: "Do utkání proti Vsetínu jsme vstoupili aktivně, což potvrzuje i ten fakt, že jsme již ve 3. minutě vedli 3:0. Celý zápas se převážně odehrával na polovině soupeře, z čehož pramenilo velké množství šancí, které jsme ve většině případů dokázali využít. Těší nás, že jsme veškeré situace řešili konstruktivně a zdobila nás kreativita ve středu hřiště. Kluci si zaslouží velkou pochvalu, jelikož ani za velkého rozdílu skóre nepolevili."

SK Uničov U13 - FC Hlučín U13 1:2 (1:1)
Branky: Hoffmann, Charitonidis
Sestava: David, Drozd, Hota, Farník, Krátký, Kološ, Blažej, Bemer, Kološ, Ševčík, Handlíř, Večeřa, Charitonidis, Plaček, Hoffmann, Jezerčák, Pazderník, Žylka, Miczka
Jakub Múdrik, hlavní trenér FC Hlučín U13: "V prvním jarním mistrovském utkání jsme zajížděli do Uničova. Utkání jsme bohužel po herní stránce nezvládli úplně podle naších představ. Domácí tým si hru nijak nekomplikoval a jednoduchými nakopávanými balony se nás snažil dostat pod tlak. Z jedné takové akce se domácí ujali vedení. My jsme se snažili prezentovat kombinační hrou, ale bohužel jsme úplně vyhořeli v předfinální ale i finální fázi. Spousta naších útočných akcích tak končila pouze nakopnutým balónem na vysoko postavené obraně soupeře nebo ofsajdem, kterých jsme měli v zápase až nezvykle moc. Ani ve druhé půli se naše hra na útočné polovině příliš nezměnila, ale i tak jsme si vytvořili pár vyložených brankových příležitostí, které jsme ale trestu hodně zahazovali. Ujala se až dalekonosná střela Hoffmanna, která nás nastartovala k obratu v zápase. Na jednu stranu jsme spokojeni, že jsme ukázali mentální sílu a byli jsme schopni utkání zvrátit v náš prospěch, ale po herní stránce se musíme do dalšího zápasu rozhodně zlepšit, zejména ve výše zmíněných aspektech hry, na které se v nadcházejícím týdenním mikrocyklu více zaměříme."

SK Uničov U12 - FC Hlučín U12 3:4
Branky: Dimovský 4
Sestava: Lindner, A.Dimovský, Buroň, Ambróz, Gemelová, Fojtík, Kubis, Matušinec, Burget, Ječmének, S. Dimovský, Lukáč, Klučka, Starovič.
David Kubáň, hlavní trenér FC Hlučín U12: "Přestože jsme měli po celý zápas velkou územní převahu a vytvořili jsme si dostatek příležitostí, utkání bylo až do závěrečného hvizdu zcela otevřené. V řešení situací před brankou soupeře jsme si často počínali nešikovně, navíc nás srážely jednoduché chyby v rozehrávce, které vedly k inkasovaným brankám. První půli jsme odehráli v solidním tempu, ale po změně stran už nám chyběla energie, což souvisí se slabší tréninkovou docházkou přes zimu."