Sedmnáctka nasázela Šumperku šest branek

U19 U17
22.3.2023

Dorostenci navázali na tříbodový zisk na půdě Poruby, když v sobotu na domácím hřišti porazili Šumperk. Devatenáctka v dramatickém utkání zvítězila 3:2, sedmnáctka rozjela střelecký koncert a soupeři nasázela šest branek.

FC Hlučín U19 - FK Šumperk U19 3:2 (3:1)
Branky: Havránek 2, Gryc
Sestava: Remiáš - Puchala (63. Montag), Závadský, Lindner, Dvořáček - Gryc (63. Cintula), Michna, Kučera - Fukan, Vozník, Havránek (63. Filipský)
Dominik Kroupa, hlavní trenér FC Hlučín U19: "I když jsme šli brzy do vedení, prvních třicet minut se nám příliš nedařilo. Chyběl nám větší klid a místy jsme působili zbrkle. Postupem času se hráči zlepšili v kombinaci a více drželi míč. Z toho taky pramenily šance a střelení dvou branek do poločasu. Po přestávce jsme navázali na výkon z konce první půle. Pokračovali jsme v naší hře a hosty do ničeho nepouštěli. Asi od 65. minuty Šumperk převzal otěže a my jsme začali být pasivní. Inkasovali jsme ze standardní situace a soupeř nás dostal ještě více pod tlak. Nakonec kluci všechny kritické okamžiky ustáli. Jsme rádi za tři body, ale je jasné, že náš výkon do dalších utkání se musí zlepšit."

FC Hlučín U17 - FK Šumperk U17 6:0 (1:0)
Branky: Woznica 3, Krakovka 2, Holek
Sestava: Žila - Sněhota, Krakovka, Zajíc, Komárek - Filipský (78. Lipnický), Woznica, Konvičný (60. Cigán) - Holek (60. Habr), Kotík (70. Pupík), Chung (70. Konečný)
Aleš Březovský, hlavní trenér FC Hlučín U17: "Druhé mistrovské utkání nám vyšlo jak výsledkově, tak herně. Hlavně ve druhém poločase jsme na hřišti dominovali a zaslouženě vstřelili 5 branek! Potěšující je, že jsme utkání zvládli s nulou vzadu. Pochvalu zaslouží celý tým a zvlášť Marek Woznica který v utkání vstřelil 3 branky. Předvedenou hru je však potřeba potvrdit v nadcházejícím utkání v Jihlavě."