A mužstvo v přestřelce podlehlo Opavě 2:4

8.2.2024

Na umělé trávě v Kylešovicích ve středu změřili síly domácí Opava s Hlučínem. Utkání nabídlo zajímavý fotbal, Hlučín s druholigových soupeřem držel krok, přestože nakonec prohrál 2:4.

Jan Woznica, hlavní trenér FC Hlučín: “Zápas bych hodnotil ve dvou rovinách. Do utkání jsme si stanovili tři cíle. Týmovost - abychom na hřišti fungovali jako tým, odvaha - nebát se hrát otevřeně s druholigovým soupeřem a sebevědomí - prosadit se individuálně. Všechny tyto cíle jsme dle mého naplnili. Odehráli jsme po fotbalové stránce dobrý zápas, kdy jsme byli domácím, až na některé pasáže, minimálně vyrovnaným soupeřem. Pak je tady bohužel druhá rovina a to výsledková, kterou jsme nezvládli a neberu, že jde pouze o přípravu. Není nám k ničemu, že hrajeme dobře a prohrajeme, navíc po vlastní nedůslednosti, kdy si necháme dát tři branky ze standartek. O to víc takové zápasy bolí. Ale na předvedené hře se dá rozhodně stavět.”

SFC Opava – FC Hlučín 4:2 (3:1)
Branky: 3. a 24. Vaněček, 30. Kadlec, 80. Sochor – 34. Kolaska, 49. Kania.
SFC Opava: Hafera (46. Číž) - Wehowský (87. Jaroszek), Pejša, Helebrand, Kadlec (80. Celta) - Málek, Ondráček, Haitl, Přichystal (76. Chládek) - Vaněček (46. Kim), Marzuq (76. Sochor).
FC Hlučín, I. poločas: Murín – Kobza (18. Moučka), Holzer, Hasala, Kolaska – Praus, Mládek – Šindler, Buchvaldek, Kania – Smékal. II. poločas: Murín – Moučka, Praus, Hasala, Rončka – Mládek, Kovala - Zajíček, Levčík, Kania – Smékal.