12.4.2022

FC Hlučín U15 - FK Šumperk U15 1:6 (0:2)

Branka FC Hlučín U15: Jakubík

Sestava FC Hlučín U15: Kramář – Sněhota, Baďura, Kiša O., Redzina F.  (50 Jakubík) – Novotný, Martiník (65 Starowicz), Kalvar – Redzina Š., Konečný (69 Bieniek), Lipnický

Karel Strakoš, hlavní trenér FC Hlučín U15: "Do utkání jsme vstoupili velice špatně, kdy jsme prohrávali již od druhé minuty. První poločas byl z naší strany odpracovaný, ale nepřidali jsme žádnou větší nadstavbu, kdy nás sráží naše nepřesnosti a špatné vyhodnocování situací, ať už v přechodové, tak ve finální části. V druhém poločase soupeř po našich chybách přidal další góly. Tyto chyby nás bohužel sráží již několikátý zápas v řadě, a pokud se nám nepodaří se z těchto chyb poučit, a budeme je nadále opakovat, tak nebudeme moct být úspěšní."

FC Hlučín U14 - FK Šumperk U14 0:5 (0:1)

Sestava FC Hlučín U14: Raszka - Skrášek, Kaňa, Žebrák, Thiemel (62. Barč) - Čarnoký (41. Pipek), Janoš (41. Březovský), Schulla (70. Stoklasa) - Kostecký, Fuljer, Holub (41. Nyš)

Jan Pagáč, hlavní trenér FC Hlučín U14: "V neděli 10.4. jsme hostili Šumperk. První půle byla poměrně vyrovnaná. Chtěli jsme hrát po zemi, konstruktivně rozehrávat všechny míče. Vytvořili jsme si pár střeleckých příležitostí, které ale ke gólu nevedly. Naopak soupeř se prosadil těsně před přestávkou. V poločase jsme udělali pár změn v sestavě, do druhé půle jsme šli s tím, že budeme aktivnější a více nebezpeční v útočné fázi. Bohužel hned zkraje druhé půle jsme lacino inkasovali po dlouhém nákopu soupeře. Následně jsme pomalu kombinovali, v naší hře se objevovala spousta nepřesností a soupeř tak měl více ze hry. Řada hráčů v zápase ani zdaleka nenaplnila svůj potenciál. Škoda úvodu druhé půle kdy jsme inkasovali hloupou branku, který soupeře uklidnil. Naše náznaky šancí v druhém poločase jsme bohužel nedokázali dovést do zdárného konce, Šumperk tak zaslouženě zvítězil."

FK Šumperk U13 - FC Hlučín U13 1:10

Branky FC Hlučín U13: Holub 3, Paskuda 2, Buroň 2, Felzman, Čarnoký, Mikulenka

Sestava FC Hlučín U13: Miník, Zouhar, Holek, Mikulenka, Holuša, Kubáň, Čarnoký, Buroň, Felzman, Holub, Ferfecký, Paskuda, Smolka.

David Kubáň, hlavní trenér FC Hlučín U13: "V sobotu nás čekal těžký zápas proti Šumperku. Měli jsme respekt ke kvalitám domácích, ale zároveň i velké odhodlání uspět. Protože jsme  přijeli se zpožděním, od počátku jsme všechno museli dělat v rychlosti - převlékání, přípravu i rozcvičku. Co je nejdůležitější, rychlost jsme přenesli i do samotného zápasu. Od úvodních minut jsme soupeře agresivním napadáním nutili k chybám, zároveň jsme dobře drželi míč a rychlými kombinacemi si vytvářeli zajímavé příležitosti, které vedly ke vstřeleným brankám. Až na krátké úseky jsme vydrželi v tempu po celých 90 minut a po zásluze jsme si připsali překvapivé, ale naprosto zasloužené vítězství v poměru 10:1."

FK Šumperk U12 - FC Hlučín U12 8:8

Branky FC Hlučín U12: Charitonidis 3, Farník 2, Dimovský, Plaček, Blažej.

Sestava FC Hlučín U12: Lindner, Knopp, Drozd, Hotta, Farník, Krátký, Kološ, Kubis, Ambroz, Dimovský, Handlíř, Blažej, Charitonidis, Plaček.

Jakub Múdrik, hlavní trenér FC Hlučín U12: „Do utkání jsme vstupovali s tím, že chceme prolomit sérii porážek a odvézt si domů nějaké body. Úvod zápasu nám vyšel. Prvních 10 minut jsme soupeře přehrávali v kombinaci a po zásluze jsme se dostali do vedení. Vedení nám, ale dlouho nevydrželo. Po zbytečné chybě, kdy se obránce nedorozuměl s brankářem, jsme inkasovali na 1:1. Od toho momentu soupeř zvýšil svoji aktivitu a přidal další branky, které opět vznikly po naších individuálních chybách. V závěru třetiny jsme měli ještě možnost snížit z pokutového kopu. Bohužel střelec trefil pouze brankáře, a ani z následné dorážky jsme míč do sítě nedostali. V pauze jsme si řekli, že nic nevzdáme, navážeme na výkon z úvodu utkání a branky se určitě dostaví. Po vydařené druhé třetině a srovnání výsledku na 5:5, jsme se dostali před závěrečnou třetinou zpátky do zápasu. V závěrečné třetině nám soupeř nejdřív odskočil na rozdíl jedné branky, poté na rozdíl dvou branek. Pokaždé jsme dokázali skóre vyrovnat. V závěru utkání jsme se mohli ještě dostat do vedení a překlopit tak utkání na svou stranu, ale bohužel jsme velkou šanci neproměnili. Kluky chci pochválit za to, že se za stavu 1:4 nevzdali a dokázali se do utkání vrátit. Ukázali jsme si, že dokážeme hrát vyrovnané utkání s kvalitním týmem, kterým Šumperk rozhodně je.“