V dorostech byla úspěšnější Sigma

U19 U17
12.4.2022

V sobotu na umělé trávě v Hlučíně přivítala devatenáctka lídra soutěže Sigmu Olomouc. V prvním poločase měli svěřenci trenéra Kroupy několik zajímavých příležitostí ke vstřelení branky, tentokrát však byl produktivnější soupeř. Sedmnáctka neodehrála špatné utkání, ale utkání rozhodla větší individuální kvalita na straně Sigmy Olomouc.

FC Hlučín U19 - SK Sigma Olomouc U19 "B" 0:2 (0:1)

Sestava FC Hlučín U19: Prokel - Handlíř, Kocur, Zvara, Matyska - Říha (82. Kolaska), Kovala, Cintula (61. Dvořáček) - Vraj, Hon, Havránek (82. Kuska)

Dominik Kroupa, hlavní trenér FC Hlučín U19:  "První půli utkání jsme odehráli velmi dobře. Vytvořili jsme si šance a spoustu střeleckých možností. Bohužel jsme inkasovali a prohrávali. V druhém poločase jsme se jen velmi složitě dokázali prosazovat do dobře organizované obrany soupeře a ještě jednou inkasovali. Pokud chceme uspět se soupeřem jako je Sigma, tak musí všichni hráči podat nadprůměrný výkon a to se nestalo. Soupeři gratuluji k vítězství. My se musíme připravit na příští víkend, kdy hrajeme v Brně."

FC Hlučín U17 - SK Sigma Olomouc U17 0:4 (0:2)

Sestava FC Hlučín U17: Jakubík, Krakovka (80. Lipnický), Malý, Hořínek (61. Chvěja), Komárek(46. Říha), Stuchlík, Kučera, Fukan, Ulrich (80. Konečný), Havránek (46. Novotný), Klvaňa (75. Habr)

Aleš Březovský, hlavní trenér FC Hlučín U17: "Do utkání jsme nevstoupili špatně, snažili jsme se o kombinaci a zakládaní  postupného útoku od brankáře, ale opět jsme se nevyvarovali individuálních chyb a soupeř nás po těchto chybách v 31. a 33. minutě potrestal a v poločase vedl 0:2. Druhý poločas se nesl v duchu prvního, snažili jsme se o kombinační hru a soupeř nás opět trestal v 52. a 62. minutě po naších velkých chybách v rozehrávce. Sigma hrála organizovaně v obranném bloku od poloviny hřiště a rozhodly individuality na straně soupeře. Chybí nám v týmu hráči kteří by dali hře překvapivou myšlenku a poradili by si s překonáním organizované hry soupeře. Za bojovnost a snahu o kombinační hru nemám hráčům co vytknout, ale již zmiňované individuální výkony na straně soupeře utkání rozhodly v prospěch Sigmy."