Aktuality

Vítězný jarní vstup: FC Hlučín - TJ Tatran Bohunice 1:0

'A' tým
8.3.2024

Hlučínští fotbalisté před domácím publikem v bojovném utkání porazili TJ Tatran Bohunice 1:0. O vítěznou trefu pátečního utkání 18. kola MSFL se postaral Tomáš Buchvaldek, který ve 34. minutě vstřelil jedinou branku zápasu.

Hlučínští fotbalisté od úvodního hvizdu diktovali tempo hry a dění na hřišti se odehrávalo především na polovině Bohunic. Slibné příležitosti domácích však vychytal pozorný brankář Kunický. Ve 34. minutě se Prajzáci konečně ujali zaslouženého vedení. Kovala vybojoval ve středu hřiště míč a rozjel akci, která skončila přihrávkou na Buchvaldka a ten 'hozenou rukavici' využil a překonal hostujícího gólmana - 1:0.

Druhý poločas nabídl bojovný fotbal a vinou těžkého terénu i spoustu nepřesností. Domácí trochu vyklidili pozice a přenechali iniciativu Bohunicím. Pozorná hlučínská obrana ale nepouštěla soupeře do šancí. Svěřenci trenéra Jana Woznici měli několik střeleckých příležitostí a úniků, ty však gólem neskončily. Závěr utkání byl hodně nervózní, Bohunice vyslaly před branku Hlučína několik nebezpečných centrů, ty však defenzíva domácích do závěrečného hvizdu ubránila. Hlučín porazil Bohunice 1:0 a připisuje si vítězný vstup do jarní části sezóny.

Jan Woznica, hlavní trenér FC Hlučín: "Těžké utkání s vítězným koncem. Víme, že to nebyla žádná krasojízda, hlavně druhý poločas. Před utkáním jsme ale měli jediný cíl a to, udělat tři body po té nepovedené zimě. Potřebovali jsme se od něčeho odrazit, ať máme na co navazovat. Herně tam jsou velké rezervy, ale dneska jsem tam viděl opravdu tým. Tým, který táhne za jeden provaz, podporuje se a chce tři body. To mi v přípravě chybělo a jsem rád, že jsme byli odměněni."