Aktuality

Vítězná domácí rozlučka A mužstva

'A' tým
4.11.2022

Nejlepším možným způsobem se hlučínští fotbalisté rozloučili s domácím publikem v letošním roce. Svěřenci trenéra Filipa Smékala díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase porazili Kvítkovice 3:0. O vstřelené branky Prajzáků se podělili Šindler, Zajíček a Moučka.

První poločas nabídl z obou stran bojovný fotbal, spíše než velké šance byly k vidění nedotažené náznaky příležitostí. Více ze hry měly Kvítkovice, které lépe kombinovaly, ale maximálně po šestnáctku.

Vše podstatné se událo po změně stran. V 53. minutě po rychlé akci ve skluzu dotlačil míč do sítě Šindler a poslal Hlučín do vedení - 1:0. Hlučín začal mít herně navrch, hostům viditelně docházely síly a začali stále více chybovat v rozehrávce. Několik slibných příležitostí domácí neproměnili, ale v 80. minutě Zajíček chytře přeloboval hostujícího gólmana a zvýšil na 2:0. Poslední slovo měl tři minuty před koncem nekompromisní ranou Moučka, který stanovil na konečných 3:0 pro Hlučín.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: „Jednoduché to určitě nebylo. V prvním poločase hosté celkem kvalitně kombinovali a my jsme se nedokázali prosadit. Po přestávce přišlo zlepšení, když byli více na míči a konečně jsme si vytvářeli šance. Jsem rád, že jsme tři příležitosti proměnili a prodloužili jsme vítěznou sérii.”