Podzimní domácí derniéra, Hlučín přivítá Kvítkovice

3.11.2022

Hlučínští fotbalisté se naposledy v tomto roce představí v soutěžním utkání před domácím publikem, které budou chtít potěšit kvalitním výkonem a tříbodovým ziskem. Prajzákům ale stojí v cestě nepříjemný soupeř, tým SK Kvítkovice, který si minulou sezónu ještě pod původním názvem FC Viktoria Otrokovice odvezl z Hlučína tři body. Utkání 14. kola MSFL je na programu pátek 4. listopadu se začátkem v 17:00 pod umělým osvětlením Městského fotbalového stadionu v Hlučíně.

Hlučín drží šňůru neporazitelnosti v MSFL už 11 kol a díky skvělým výsledkům se vyšvihl na druhé místo tabulky s tříbodovou ztrátou na první Kroměříž. V minulém kole se svěřenci trenéra Filipa Smékala na vítězství ve Velkém Meziříčí pořádně nadřeli. "Naše vítězství se rodilo velice těžce. Hlavně druhý poločas jsme absolutně nezvládli. Do zápasu jsme přitom vstoupili skvěle, když jsme se brzy ujali vedení, které jsme před přestávkou zvýraznili. Potom ale Velké Meziříčí snížilo, takže jsme se až do konce utkání museli strachovat. Z bodů mám samozřejmě radost, ale zbytečně jsme si to zkomplikovali. Byli jsme hodně nepřesní," prohlásil šéf hlučínské lavičky po utkání ve Velmezu.

Kvítkovice pod vedením trenéra Petra Zapalače okupují vrchní pozice tabulky. S bilancí 6 výher, 4 remíz a 4 porážek jim aktuálně patří šesté místo. Do Hlučína pojedou Kvítkovice s dobrou náladu, v minulém kole porazily juniorku Zlína přesvědčivě 3:0.

Oba týmy na sebe naposledy narazily v prvním jarním kole minulé sezóny. Stejně jako zítra se hrálo na stadionu v Hlučíně a Kvítkovice šokovaly domácího favorita vítězstvím 2:1. Hlučín má tedy svému nadcházejícímu soupeři co vracet. Věříme, že s podporou domácího publika zůstanou tři body na Prajzské!