Aktuality

Týmy U19 a U17 na závěr podzimu prohrály v Prostějově

U19 U17
16.11.2022

Dorostenecké týmy U19 a U17 zakončily podzimní část sezóny v Prostějově. Oba mančafty nastoupily s velkou marodkou. Devatenáctka nezachytila úvod zápasu a prohrála 0:2. Sedmnáctka odjížděla s šestigólovým přídělem.

SK Prostějov U19 - FC Hlučín U19 2:0 (2:0)

Branky: 2. Zbožínek (pen.), 16. Morávek

Sestava FC Hlučín U19: Košec - Kudlík, Závadský (90. Woznica), Krakovka, Fukan - Gryc (71. Zajíc), Kučera, Kwašný - Dvořáček (60. Vozník), Stuchlík, Havránek

Dominik Kroupa, hlavní trenér FC Hlučín U19: "Poslední podzimní utkání se mi hodnotí těžce. Ráz celé první půle ovlivnila situace z druhé minuty, kde inkasujeme z pokutového kopu. Tento moment náš tým utlumil, my jsme se nedostali vůbec ke své hře a soupeř ještě jednou skóroval. Prostějovu se dařilo chodit přes naše hráče a mezi námi byl vidět velký nesoulad. Ve druhé půli se moc obraz hry nezměnil. My jsme se snažili držet míč a kombinovat, ale velmi neefektivně. Žádnou vyloženou příležitost jsme si nevytvořili. Na nás byla vidět hodně psychická únava a ztráta několika našich hráčů na klíčových postech. Do zápasu muselo naskočit několik hráčů z kategorie U17. Ale i tak si myslím, že jsme s tím měli lépe vypořádat a poprat."

SK Prostějov U17 - FC Hlučín U17 6:0 (3:0)

Branky: 15. Lužný, 37. Lužný, 35. Zapletal, 56. Balenčin, 68. Komárek, 82. Zapletal

Sestava FC Hlučín U17: Jakubík (46. Žila) - Komárek, Woznica, Kiša J. (67. Baďura), Lipnický (46. Kiša O.) - Zajíc, Novotný, Kotík - Holek, Vozník, Habr.

Jiří Hommes, trenér FC Hlučín U17: "Poslední zápas podzimu se nám výsledkově vůbec nepovedl. Ačkoli jsem byli v zápase kombinačně lepší než soupeř, nedokázali jsme překonat jeho obranný blok. Chyběla nám přesnost ve finální fázi a vytvoření střelecké pozice. Soupeř nás trestal po našich chybách a špatně komunikaci. S postupem času jsme hru ještě více otevřeli, a to byla voda na mlýn soupeři. Musím konstatovat, že jsme neměli optimální sestavu z důvodů zranění a nemoci a někteří kluci nastupovali za U19, ale i tak jsme měli zápas lépe zvládnout."