Třináctka zaskočila první Vítkovice. Dvanáctka přišla o slibné vedení

U13 U12
10.6.2022

V rámci 29. kola SpSM mladších žáků U13 a U12 se mladí hlučínští fotbalisté ve čtvrtek představili v areálu TC Vítek proti domácímu výběru MFK Vítkovice. Třináctka odložila domácím oslavy titulu, když na půdě lídra soutěže zvítězila 5:3. Dvanáctka přišla o tříbrankové vedení a domácímu týmu podlehla 6:8.

MFK Vítkovice U13 - FC Hlučín U13 3:5

Branky: 16. Bujok, 23. Malý, 72. Schikora - 1. Fubšo, 28. Holub, 44. Buroň, 46. Slezák, 67. Fubšo.

Sestava FC Hlučín U13: Miník, Zouhar, Čarnoký, Holek, Mikulenka, Holuša, Török, Fubšo, Slezák, Holub, Pipek, Schulla, Buroň.

David Kubáň, hlavní trenér FC Hlučín U13: "Vítkovicím jsme se od začátku vyrovnali v důrazu,  aktivním napadáním jsme vytvářeli tlak na rozehrávku domácích a dařily se nám v obraně uhrávat dlouhé míče na rychlé a vysoké soupeřovy útočníky. Hrozili jsme především po přímočarých akcích, kdy naši ofenzivní hráči uplatnili svoji rychlost a dovednosti s míčem. Do poslední minuty bylo utkání otevřené se spoustou šancí na obou stranách. Viděl jsem několik skvělých individuálních výkonu, základem však bylo, že všichni hráči dali své silné stránky ve prospěch týmů. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, soupeře jsme herně i pohybem předčili."

MFK Vítkovice U12 - FC Hlučín U12 8:6

Branky: Kondáš 6, Drozd 2 - Kubis 3, Gorniak 2, Blažej

Sestava FC Hlučín U12: Lindner, Knopp - Drozd, Paskuda, Farník, Dlouhý, S.Dimovský, Kubis, Bemer, Gorniak, Handlíř, Blažej, Plaček, Žylka.

Jakub Múdrik, hlavní trenér FC Hlučín U12: „Do utkání jsme vstoupili velice dobře. Na velmi podmočeném trávníku jsme se ujali brzkého vedení 2:0. V první třetině jsme se prezentovali pěknou kombinační hrou a po zásluze jsme třetinu vyhráli o 3 branky. Začátek druhé třetiny byl přesným opakem té první. Tentokrát to byl soupeř, který se dostal na dostřel jedné branky. Po nevydařeném vstupu do třetiny, byla zase hra v naší režii. Vytvořili jsme si spoustu vyložených brankových příležitosti, ale bohužel jsme využili pouze jednu. I tak jsme vstupovali do závěrečné třetiny s dvoubrankovým vedením. Soupeř nám v poslední třetině dal lekci z produktivity, když proměnil skoro každou šanci, kterou si vytvořil, zatímco my jsme se v koncovce dost trápili. Soupeř nám dělal problémy hlavně rychlostí svých útočníků a větší kvalitou střídajících hráčů. Kluky chci pochválit za herní projev, kterým jsme se prezentovali. I na tak těžkém terénu se nám dařilo kombinovat a vytvářet si brankové příležitosti. Pokud ale nezačneme proměňovat takové vyložené šance, nemůžeme pomýšlet na lepší výsledek.“