Hlučín nedal Blansku šanci a vyhrál 5:1!

10.6.2022

Hlučínští fotbalisté se pro letošní sezónu rozloučili s domácím publikem nejlépe jak mohli. V pátečním klání 32. kola MSFL porazili Blansko 5:1. O góly domácích se postaralo 5 různých střelců.

Debut v brance Hlučína si v pátek odbyl dorostenecký brankář Jiří Prokel. Už ve 2. minutě šli domácí do vedení. Wolf si na pravé straně vyměnil míč s Dostálem, následně míč po jeho zpětné přihrávce propadl až k Buchvaldkovi, a ten se nemýlil - 1:0.

Následně se dění na hřišti odehrávalo především ve středu hřiště bez větších brankových příležitostí. Hlučín si druhý úder nechal na závěr druhého poločasu. Na Mládkův centru z pravé strany si naběhl Lokša a hlavou rozvlnil hostující síť - 2:0.

V 60. minutě Hlučín udeřil po rychlém protiútoku, kdy Dostál vysunul Mládka a ten se v nájezdu na brankáře zachoval chladnou hlavu a mířil přesně k tyči - 3:0. A když v 68. minutě zvyšoval Dostál na rozdíl čtyř branek, o vítězství žlutozelených už nikdo nepochyboval.

Hosté sice v 79. minutě snížili na 1:4 po nechytatelné hlavičce Feika, poslední slovo ale měli opět domácí. Smékal převzal míč od Zajíčka a pohotově dloubákem překonal hostujícího brankáře - 5:1.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: „Musím sportovně přiznat, že výsledek je pro soupeře krutý. My jsme rychle vedli a pak nám samozřejmě ještě pomohla druhá branka před přestávkou. Ve druhém poločase jsme náš náskok ještě zvýraznili, ale potom jsme úplně přestali hrát. Jsem velmi zklamaný z toho, jak jsme k tomu v závěrečné půlhodině přistoupili.”

Poločas: 2:0

Branky: 2. Buchvaldek, 45. Lokša, 60. Mládek, 68. Dostál, 90+1. Smékal – 79. Feik

Rozhodčí: Mankovecký Tomáš - Bebenek Petr, Lukašík Petr

ŽK: 24. Mládek - 19. Šíp, 41. Machálek, 88. Smrčka