Aktuality

Třináctka si vyšlápla na Baník

U13
25.3.2022

Hlučínští fotbalisté kategorie U13 přivítali ve středu na umělé trávě stejně staré kluky Baníku Ostrava. Soupeř od úvodních minut potvrzoval velkou kvalitu, žlutozelení se ale silného protivníka nezalekli a po srdnatém výkonu zvítězili 2:0.

FC Hlučín U13 - FC Baník Ostrava U13 2:0 (2:0)

Branky FC Hlučín U13: Vlastní gól, Slezák

Sestava FC Hlučín U13: Miník (Zouhar) - Holek (Smolka), Mikulenka, Kamrád, Pipek (Holuša) - Schulla, Fubšo, Slezák - Török (Paskuda), Holub (Kupka), Čarnoký (Ferfecký).

David Kubáň, hlavní trenér FC Hlučín U13: "Od začátku jsme se snažili o aktivní hru, rozehrávku Baníku jsme vysoko a agresivně napadali a získávali míče v blízkosti branky soupeře. Dvakrát jsme skórovali, vytvořili si několik dalších zajímavých příležitostí. Baník s přibývajícím časem převzal iniciativu, měl více ze hry, ale dvoubrankové poločasové vedení jsme uhájili. Podobný scénář měla i druhá půle. Baník ještě vystupňoval tlak, několikrát při nás stálo štěstí. My jsme naopak při každé příležitosti vyráželi do nebezpečných rychlých protiútoků. Zápas jsme nakonec dovedli do vítězného konce. Kluky chválím za obětavý týmový výkon, hrálo se ve vysokém tempu a k vidění byly hezké fotbalové momenty na obou stranách. Každá taková zápasová zkušenost proti týmům kvalit Baníku nás posouvá a věřím, že příště budeme ještě odvážnější a sebevědomější v práci s míčem a vyvarujeme se jednoduchých ztrát, které nás pak stojí hodně sil."