Hlučín deklasoval Vratimov 5:0!

26.3.2022

Hlučínští fotbalisté se v sobotním utkání 21. kola MSFL představili na půdě Vratimova. Utkání bylo po celou dobu v režii hostů, kteří stvrdili dominanci jednoznačným vítězstvím 5:0. Vratimov hrál od 42. minuty v početním oslabením po druhé žluté kartě Lukáše Kundrátka. O branky vítězů se podělili Zajíček, Neumann, Smékal, Moučka a Lokša.

Hlučín chtěl navázat na vítězství ve Vrchovině a s Uherským Brodem. Do Vratimova si jeli svěřenci trenéra Filipa Smékala pro tři body a roli favorita začali potvrzovat od 31. minuty, kdy po faulu na Zajíčka kopali hosté penaltu. Sám poškozený si vzal míč a pokutový kop bezpečně proměnil - 0:1.

Těsně před přestávkou nastal klíčový moment zápasu. Lukáš Kundrátek fauloval unikajícího Walu a viděl druhou žlutou kartu. Navíc se kopala penalta, kterou tentokrát proměnil Neumann - 0:2.

Hlučín v početní výhodně zcela ovládl hru a vytvářel si nebezpečné příležitosti. V 61. minutě zakončil útočný výlet Waly na zadní tyči Smékal - 0:3. Z čtvrté trefy se radoval v 67. minutě po hrubé chybě domácího stopera Moučka - 0:4.

Uběhly pouhé 4 minuty a Hlučín se radoval z páté branky, o který se postaral střídající Lokša, který zúžitkoval přesný centr ve velké pohodě hrajícího Waly. Hlučín porazil Vratimov 5:0 a prodloužil jarní vítěznou šňůru na 3 zápasy!

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: "Chtěli jsme hrát ze zajištěné obrany na rychlé brejky, což se nám dařilo, protože jsme soupeře k ničemu nepustili. Hodně nám samozřejmě pomohly penalty a také vyloučení domácího hráče. Jsem rád, že ve druhém poločase nesklapla Csaplárova pasta ještě jsme zvýraznili náš náskok. Sice se říká, že vítězná sestava se nemění, ale dnes jsme dali příležitost některým méně vytíženým hráčům, kteří nám ukázali, že jsou důležitou součástí mužstva."

Poločas: 0:2

Branky: 31. Zajíček z pen., 43. Neumann z pen., 61. Smékal, 67. Moučka, 72. Lokša

ŽK: 30. Střalka, 36. Kundrátek, 52. Dziuba , 69. Varadi

ČK: 42. Kundrátek