Starší žáci se na úvod jara představili v Hranicích

U15 U14
14.3.2023

Starší žáci vstoupili do jarní části sezóny mistrovským utkání na půdě Hranic. Patnáctka přišla o slibně rozehrané utkání, když v početní výhodě inkasovala na konečných 2:2. Čtrnáctka přišla o body v samotném závěru.

SK Hranice U15 - FC Hlučín U15 2:2 (0:1)
Branky: 60. Pospíšil, 72. Doležal - 8. Hradil, 47. Kameniev
Sestava F Hlučín U15: Stoklasa - Čala, Turek, Žebrák, Richter - Fuljer (65. Thiemel), Kalvar, Kameniev - Kostecký, Pěntka, Hradil (71. Janoš).
Jan Pagáč, hlavní trenér FC Hlučín U15: "Zápas příliš krásy nepobral, navíc se hrálo za silného větru, což zápas také ovlivnilo. První půle byla poměrně opatrná z obou stran. V naší hře mi chyběla delší souvislá kombinace. Místo toho jsme si často pomáhali dlouhými míči, spoustu situací na útočné polovině jsme uspěchali. Soupeř hrál jednoduše, hodně nakopával. Poločas skončil 0:1 v náš prospěch, kdy skóroval Hradil. Ve druhé půli jsme se snažili kombinovat více po zemi, zatímco soupeř svou hru ještě více zjednodušil. Po brance Kamenieva na 0:2 soupeř vrhnul své síly do útoku. Navíc si vytvořil mnoho standardních situací. Po jednom z nákopů jsme inkasovali na 1:2. To domácí probralo a začali přebírat iniciativu. Po jedné z našich akcí šel soupeř do 10, když domácí brankář podrazil před pokutovým územím Hradila, který postupoval sám na branku. I přesto jsme však v závěru inkasovali. Nejsem spokojen s předvedenou hrou hlavně v první půli, neměli jsme se přizpůsobit tomu, co hrál soupeř. Řadu akcí jsme řešili zbrkle, chyběl nám větší klid na míči. Takřka vyhraný zápas jsme ztratili, měli jsme být aktivnější a více držet míč."

SK Hranice U14 - FC Hlučín U14 2:1 (1:1)
Branky: 1. Vašut, 72. Benýšek  - 29. Charitonidis
Sestava FC Hlučín U14: Zouhar - Vařák, Mikulenka, Charitonidis, Holek - Fubšo, Buroň, Ščigel - Török, Kubáň, Kupka. Nastoupili: Paskuda, Čarnoký, Pazderník
Lukáš Burget, hlavní trenér FC Hlučín U14: "Vstup do jarní části soutěže nám vůbec nevyšel podle naších představ. Soupeř nás hned v úvodu utkání zaskočil rychlou brankou, kdy hned po rozehrávce poslali dlouhý nákop za naší obranu a díky našemu laickému přístupu skončil míč v naší brance. Chtěli jsme rychle vyrovnat a dostat se zpět do zápasu, ale bohužel se nám to nedařilo. Ztráceli jsme hodně míčů ve středu hřiště nebo zbrkle nakopávali. Místo toho, abychom se snažili hrát po zemi a vyrovnat postupným kombinovaným útokem. Podařilo se nám vstřelit branku ve 29 minutě, kdy po individuální akci rozvlnil síť Charitonidis. Do druhého poločasu jsme vstoupili lepším výkonem, byli jsme fotbalovější, vytvářeli jsme si víc šancí, ale bohužel se nám nepodařilo vstřelit branku. V závěru přišel trest, kdy soupeř vstřelil z protiútoku vítězný gól."