Dorostenci odstartovali jaro vítězně

U19 U17
14.3.2023

Dorostenci se na úvod jarní části sezóny představili na Bazalech proti Porubě. Devatenáctka vyhrála 2:1. Sedmnáctka si odvezla tři body za vítězství 3:1.

1. FC Poruba U19 - FC Hlučín U19 1:2 (0:1)
Branky: 77. Strnad - 35. Michna, 49. Šarközy
Sestava FC Hlučín U19: Remiáš - Kudlík, Závadský, Lindner, Dvořáček - Gryc (52. Cintula), Michna, Kučera - Šarközy, Levčík (52. Ulrich) (80. Filipský), Vozník
Dominik Kroupa, hlavní trenér FC Hlučín U19: “Mohl bych říct, že začátek utkání byl povedený. Bohužel po naší obrovské chybě nabídneme soupeři pokutový kop, který naštěstí Honza Remiáš zneškodnil. Poté jsme byli malinko v útlumu. Podařilo se nám z toho dostat a vytvořit si spoustu šancí. Skórovat se nám podařilo až ze standardní situace. Ze začátku druhé půle jsme se prosadili podruhé. I vinou zranění některých hráčů náš výkon už nebyl tak dobrý. Neovládali jsme střed hřiště, jak bychom si představovali. Soupeři jsme nabídli možnost zápas zdramatizovat. Konec utkání už byl zbytečně nervózní, ale nakonec jsme to zvládli. Naší bolestí bylo dneska špatné řešení útočné fáze a především proměňování šancí. Výhru beru jako zaslouženou.“

1. FC Poruba U17 - FC Hlučín U17 1:3 (0:3)
Branky: 47. Rácz - 13. Jarolím (vl.), 25. Zajíc, 32. Holek
Sestava FC Hlučín U17: Žila - Sněhota, Krakovka, Zajíc, Komárek (46. Lipnický, 79. Konečný) - Voznica, Konvičný (60. Pupík), Filipský - Chung, Baďura (25. Holek), Kotík (60. Habr)
Aleš Březovský, hlavní trenér FC Hlučín U17: “Do utkání jsme šli odčinit blamáž z podzimu kdy jsme doma prohráli 3:4. První poločas jme byli jasně lepším týmem a zaslouženě jsme vedli 3:0 když ještě neproměnil pokutový kop Krakovka. Avšak do druhého poločasu jsme nastoupili nekoncentrovaně a hned v první minutě soupeř po naší chybě snížil na 3:1. Druhý poločas už nebyl tak kompaktní jako ten první, i přesto jsme si vytvořili několik 100% vyložených šancí které jsme však neproměnili. Soupeře jsme do žádné velké šance nepustili a zaslouženě vezeme z Poruby 3 body.”