Škoda promarněného závěru, FC Hlučín - FC Zlínsko 3:3

1.5.2024

Skvěle našlápnuto k vítězství měli hlučínští fotbalisté ve středečním vloženém utkání 33. kola MSFL. Ještě v 90. minutě domácí vedli nad Zlínskem 3:1, jenže bohužel si nepohlídali závěrečné okamžiky utkání a museli se smířit s bodem za remízu 3:3.

Vstup do utkání měli lepší hosté. V 7. minutě po centru ze strany hlavou udeřil Jovanovič a poslal Zlínsko do vedení 1:0. Hlučín vyrovnal ve 25. minutě zásluhou Smékala, který si vyhledal v pokutovém území zpětnou přihrávku a poslal míč za záda hostujícího brankáře - 1:1. O několik minut později se před brankou Zlínska zjevil osamocený Kania, ale zblízka Kalinu nepřekonal. Zlínsko si během první půle také vytvořilo několik zajímavých příležitostí, zůstaly však neproměněny. První poločas skončil smírně 1:1.

V 64. minutě šel Hlučín poprvé v zápase do vedení. Ptáček využil hruby v hostující obraně a hlavou zblízka rozvnil síť - 2:1. V 83. minutě poslal Prajzáky do dvoubrankového vedení Smékal a vypadalo to, že domácí směřují k pohodovému vítězství - 3:1. Chyba lávky. V 90. minutě po dlouhém autu propadl míč k Samimu a ten zadělal na drama - 3:2. Ve druhé minutě nastavení dlouhý nákop propadl až ke Krakovčíkovi, a ten vyrovnal na konečných 3:3.

Další mistrovské utkání áčka je na programu už v sobotu 4. května se začátkem v 18:00. Hlučín přivítá na Městském stadionu Lumíra Kota FK Frýdek-Místek.

David Levčík, hlavní trenér FC Hlučín: "Do utkání jsem šli s cílem zvítězit. Brzký inkasovaný gól nám sice zkomplikoval plány, nicméně s přibývajícími minutami první půle jsme převzali iniciativu a po vydařené akci skóre vyrovnali. Druhý poločas byl dlouho vyrovnaný, nám se podařilo dvakrát skórovat a měli jsme i další šance, které zůstaly neproměněny. V závěru jsme bohužel dvakrát po individuálních chybách inkasovali a utkání skončilo remízou."

Poločas: 1:1

Branky: 25. Smékal, 64. Ptáček, 83. Smékal – 7. Jovanovič, 90. Sami, 90+2. Krakovčík

Rozhodčí: Šimoník – Prokůpek, Vlk

ŽK: 74. Moučka