Áčko v další přestřelce porazilo Frýdek-Místek

4.5.2024

Hlučínští fotbalisté završili náročný 'anglický týden' sobotním domácím utkání proti FK Frýdek-Místek. Stejně jako ve středu proti Zlínsku padlo hodně banek, tentokrát však se šťastným koncem pro mužstvo trenéra Davida Levčíka, které si připisuje tři body za vítězství 3:2.

Skóre se poprvé měnilo v 15. minutě zápasu. Hosté udeřili ze standardní situace a následné gólové hlavičce Bialka - 0:1. Hlučín vyrovnal ve 23. minutě, když po faulu na Kuliga nařízený pokutový kop bezpečně proměnil Moučka - 1:1. V dalším průběhu první půle byly k vidění nebezpečné momenty u obou branek. Gólem však skončila až situace z 41. minuty a radoval se opět Hlučín. Prausův pohotový volej z hranice šestnáctky zapadl od tyče za záda bezmocného brankáře Lasáka - 2:1.

V 51. minutě šel Hlučín do dvoubrankového vedení. Na přesný centr z pravé strany nejvýše naskočil kapitán Plesník a přesnou hlavičkou zvýšil na 3:1 pro Hlučín. O tři minuty nato Valcíři zápas zdramatizovali, když Bialek opět udeřil hlavou po standardní situaci - 3:2. Hlučín zodpovědně hájil jednobrankové vedení a navíc vyrážel do rychlých nebezpečných protiútoků. Ani jeden z nich však nedotáhl do zdárného konce, nejblíže ke vstřelenému gólu byl tři minuty před koncem Kania, jehož únik a následnou střelu skvělým zákrokem zlikvidoval Lasák. Domácí to však mrzet nemuselo, těsné vedení uhájili a po vítězství 3:2 se radují ze zisku 3 bodů.

David Levčík, hlavní trenér FC Hlučín: "Jsme spokojeni, dali jsme tři branky, získali tři body. Za mě zasloužené vítězství. Jen mě mrzí inkasované branky ze standardních situací, na které jsme mužstvo připravovali."