Aktuality

Šancí na dva zápasy: FC Hlučín - FC Velké Meziříčí 2:0

'A' tým
27.5.2023

V sobotním utkání 30. kola MSFL přivítali hlučínští fotbalisté Velké Meziříčí. Zápas měl podobný průběh jako na Vrchovině, domácí zahazovali jednu šanci za druhou, ani tentokrát však na marnotratnost v koncovce nedojeli, neboť po změně stran se gólově prosadili Mládek s Moučkou a slavili vítězství 2:0.

Hlučín chtěl před domácím publikem potvrdit roli favorita a po rozháraném úvodu se soustředil na dobývání defenzívy Velmezu. V 7. minutě zblízka pálil Šindler, ale pouze do gólmana. Dva zajímavé střelecky pokusy měl Buchvaldek. V závěru první půle se pak znovu ve vyložené šanci ocitl Šindler, ale opět v koncovce neuspěl. První poločas skončil bez branek.

Na začátku druhé půle Moučkovu zajímavou střelu bravurně zlikvidoval gólman Lancman. V 50. minutě už konečně Prajzáci slavili poté co odraženou střelu Mládek pohotově dorazil do sítě - 1:0. Hlučínský brankář Fojtíček neměl moc práce, ale v 61. minutě dobře kryl střelu ze strany a uchránil mužstvo od vyrovnání.

Na druhou uklidňující branku Hlučín dlouho čekal a mezitím pálil jednu šanci za druhou. Třeba Kovala mohl dát minimálně tři góly, ale dnes mu nebylo přáno.

Až v 89. minutě pronikl středem hřiště Moučka, vzal to na sebe a přesnou umístěnou střelou zvýšil na konečných 2:0.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: „Za vítězství jsme samozřejmě rádi, i když se nerodilo jednoduše. Velké Meziříčí vůbec nehrálo špatně, ale kdybychom proměnili stoprocentní šance, tak jsme se nemuseli až do konce strachovat o těsný náskok. Bohužel nám to tam poslední dobou nepadá.”