Třináctka po skvělém výkonu remizovala s Baníkem

U13
26.5.2023

Mladší žáci U13 v úterní dohrávce 11. kola SpSM U13 SEVER 1-8 v Kozmicích přivítali Baník Ostrava. Hlučíňáci se předvedli ve výborném světle, a přestože soupeř odskočil na rozdíl 4 branek, dokázali utkání vyrovnat a v závěru navíc mohli vstřelit vítěznou branku. Nakonec utkání skončilo spravedlivou dělbou bodů po výsledku 6:6. Prajzáci jsou nadále v boji o konečné první místo v soutěži, na vedoucí Karvinou ztrácí pouhý bod.

FC Hlučín U13 - FC Baník Ostrava U13 6:6 (1:2)
Branky: Václavík 2, Handlíř 2, Charitonidis, Miczka
Sestava: David - Drozd, Hota, Farník, Gorniak, Handlíř, Václavík, Charitonidis, Ševčík, Jezerčák, Večeřa, Pazderník, Miczka.
Jakub Múdrik, hlavní trenér FC Hlučín U13: "V prvním poločase měl náš výkon vysoké parametry. Dobře a přímočaře jsme kombinovali, dokázali jsme si vytvořit spoustu brankových příležitosti, ale bohužel jsme dokázali proměnit pouze jednu příležitost, chyběl nám větší klid v zakončení. Po naších individuálních chybách se dostal soupeř už v prvním poločase do vedení. Ve druhém poločase jsme chtěli na výkon navázat, ale prvních patnácti minutách jsme vypadli z tempa, a Baník toho dokázal využít a odskočit na rozdíl čtyř branek. Po snižující brance se náš výkon opět zvedl. Dařila se nám přechodová fáze a dokázali jsme si pomoct i standardními situacemi. Po strhujícím závěru jsme mohli vítězství překlopit dokonce na svojí stranu, ale bohužel v závěrečné šanci zápasu jsme trestuhodně selhali. Vzhledem k vývoji zápasu je remíza spravedlivá. I přes herní výpadek ze začátku druhého poločasu musíme být s herním projevem spokojeni. Odehráli jsme prozatím nejlepší utkání na jaře, a opět si dokázali, že se můžeme rovnat s těmi nejlepšími. Jsme na kluky pyšní, že se i přes nepříznivý stav se nevzdali a dokázali utkání srovnat a nebyli daleko od otočení výsledku. V dalším zápase budeme chtít na tento výkon navázat."