S juniorkou Baníku dělba bodů

8.9.2023

Páteční souboj Hlučína s juniorkou Baníku vítěze nepoznal. Zelenobílí přečkali v první půli velké šance soupeře a ve 32. minutě se sami ujali vedení zásluhou přesné trefy Ptáčka. Baník vyrovnal krátce po změně stran, když se střelecky prosadil Chvěja. Stav 1:1 vydržel až do závěrečného hvizdu.

V týdnu před utkáním sužovala kádr Hlučína rozsáhlá marodka, na poslední chvíli se podařily dotáhnout příchod dvou nových posil, kamerunského útočníka Florentina Bouoliho a navrátilce ze Slezský FC Opava, Radima Dostála. "Nešli jsme do zápasu z lehké pozice, trénovali jsme ve třinácti, navíc stoper Uchenna nemohl po dohodě klubů nastoupit," řekl hlučínský trenér Ondřej Smetana.

V prvním poločase měl navrch hostující Baník, který si vytvořil několik gólových šancí. Defenzíva Hlučína se většinu času bránila náporu Ostravanů. Zatímco Baník své příležitosti nevyužil, Hlučín prokázal skvělou produktivitu. Ve 32. minutě našel Wala přesným centrem Ptáčka, a ten poslal domácí mužstvo do vedení 1:0.

Ve druhém poločase Hlučín vyrovnal hru, ale paradoxně přišlo vyrovnání. V 52. minutě Drozd zpětnou přihrávkou pod sebe vybídl k zakončení Chvěju, a ten srovnal gólové účty. "Gól padl v době, kdy jsme měli nejlepší pasáž, dobře jsme kombinovali a postupným útokem se dostávali k brance Baníku. Inkasovaný gól nás trošku srazil, padl ze situace, kterou nechceme, aby se děla," poznamenal trenér Smetana.

Ve vyhecovaném klání už do závěrečného hvizdu branka nepadla, Hlučín měl největší možnost ke skórování po Kolaskově šanci, toho ale vychytal brankář Markovič.

"Zápasy proti profíkům jsou pro nás v našich podmínkách trochu složitější, ale jsem rád, že to kluci dobře zvládli. Utkání bylo otevřené do konce, mělo nadstandardní třetiligovou úroveň," dodal závěrem Ondřej Smetana.