Rozjeté áčko hostí ve šlágru rezervu Baníku (pá, 18:00)

27.10.2021

Tahákem 14. kola MSFL bude bezesporu utkání mezi domácím Hlučínem a béčkem Baníku Ostrava. Oba týmy jsou v herní i výsledkové pohodě, očekává se napínavý souboj vysoké úrovně.

Béčko Baníku v minulém kole napravilo nečekané výsledkové zaváhání se Znojmem a odvezlo si z Rosic tři body za vítězství 1:0. Jedinou branku vstřelil nejlepší letošní střelec juniorky Petr Jaroň, pro kterého to byl 11. gól v soutěži. Ostravská juniorka tak díky vítězství s čtvrtými Rosicemi zůstává v těsném kontaktu za vedoucím béčkem Sigmy.

Hlučínští fotbalisté v minulém kole přehráli Uničov na jeho hřišti vysoko 4:0 a potvrdili skvělou formu z posledních utkání, díky čemuž se vyhoupli na průběžné 6. místo třetiligové tabulky.

"Zodpovědnost, disciplinovanost, odvaha a kvalita, to byly hlavní znaky v utkání s Uničovem. Od začátku utkání bylo potřeba vycházek z obrany nejenom bezchybně směrem dozadu, ale i směrem do ofenzivy. Pokud jsme chtěli soupeře přehrát  a hru mít pod kontrolou, byla potřebná kvalitní a konstruktivní rozehrávka, což se klukům dařilo. Po celé utkání jsme byli aktivnější, což bylo velmi důležité směrem k tomu, abychom soupeře nenechali nadechnout k náporu a nedostali jsme se zbytečně pod tlak," pochvaloval si po utkání trenér Adler.

Hlučín má se zápasem proti Baníku relativně čerstvou zkušenost, byť to bylo proti A mužstvu. Na konci srpna se oba týmy střetly v pohárovém utkání MOL Cupu. Žlutozelení bojovali o senzační postup do poslední chvíle, ale ve 117. minutě prodloužení rozhodl o vítězství Baníku střídající Smékal, který je kmenovým hráčem juniorky.

Utkání bude mít o to větší náboj s přihlédnutím, že drtivá většina hlučínského kádru prošla v minulosti mládežnickými i dospělými týmy Baníku Ostrava včetně hlavního trenéra Lubomíra Adlera.

Šlágr mezi domácím Hlučínem a béčkem Baníku začíná v pátek 29.10. od 18:00 na Městském fotbalovém stadionu v Hlučíně. Vstupné je 50 Kč, ženy a důchodci zaplatí třicetikorunu.