Hlučín doma pokořil béčko Baníku!

30.10.2021

Před slušně zaplněným Městským fotbalovým stadionem v Hlučíně se hrál bojovný, taktický první poločas, který příliš zajímavých momentů nenabídl. Hlučín sice skóroval v 7. minutě, ale Moučkovi byl odmáván ofsajd.

Oba týmy si nedarovaly ani centimetr hřiště, zápas provázely ostré zákroky, a pokud by nebyl sudí shovívavý, mohlo si na obou stranách po zákrocích v 55. minutě i červenat.

Klíčový moment utkání přišel v 66. minutě, po rychlé hlučínské akci Mládek vybídl do zakončení Zajíčka, a ten prostřelil ostravského brankáře! - 1:0. O pět minut nato, v 71. minutě, bylo ještě veseleji! Moučkův přesný centr si našel Hasala a nekompromisní hlavičkou zvýšil na 2:0.

Závěrečná dvacetiminutovka byla ve znamení ostravského marného dobývání a rychlých hlučínských protiútoků. A když brankář Lapeš skvěle zneškodnil ostravskou šanci z 88. minutě, slavili hlučínští fotbalisté důležité vítězství 2:0!

Lubomír Adler, hlavní trenér FC Hlučín: Zápas nenabídl moc kvalitního fotbalu, spíš to byl boj o každý metr hřiště. Věděli jsme, že nás čeká běhavý soupeř a pokud chceme uspět, tak se jim musíme v tomto faktoru minimálně vyrovnat. Povedlo se, přidali jsme i kapku zdravé agresivity a zasloužený výsledek byl na světě.”

FC Hlučín – FC Baník Ostrava B 2:0 (0:0)

Branky: 67. Zajíček, 71. Hasala.

Žluté karty: Mládek, Dostál, Wolf – Zálešák.

Rozhodčí: Řezníček – Slabý, Macrineanu.

Diváci: 642.

FC Hlučín: Lapeš – Wala, Plesník, Hasala, Lehnert – Mládek (90. Wolf), Opatřil, Praus (76. Lokša) – Moučka (76. Holzer), Zajíček (76. Dostál), Neumann (90. Buchvaldek).

FC Baník Ostrava B: Murin - Zálešák, Kulig (58. Stoklásek), Stoklásek, Sotorník - Jaroň, Chvěja (77. Fulnek), Sanneh, Martiník (74. Říha), Kostka (77. Holaň) - Smékal

Utkání pohledem objektivu fotografky Štěpánky Czyžové.