Aktuality

Rozhovor s předsedou představenstva Petrem Tačem

Klub
19.6.2022

Majitel klubu a předseda představenstva Petr Tač se v rozhovoru vyjádřil k několika důležitým tématům, ať už kolem A mužstva nebo směřování klubu jako takového. Jeho první rok v roli vlastníka FC Hlučín skončila parádním třetím místem. "Mám radost , myslím, že hlučínský fotbal dlouho na takový úspěch čekal, jsem rád, že se to nakonec podařilo a jsme na bedně. Je to úžasná reklama pro klub i celé město," prohlásil Petr Tač.

Hlučín se po pěti letech opět umístil na špici MSFL, třetí místo v tabulce je výborný počin. Jak hodnotíte uplynulou sezónu?
"Mám radost , myslím, že hlučínský fotbal dlouho na takový úspěch čekal, jsem rád, že se to nakonec podařilo a jsme na bedně. Je to úžasná reklama pro klub i celé město. Chci poděkovat Všem, kteří se na tomto úspěchu podíleli - Všem hráčům, trenérovi Westovi (odešel do 2. ligy SFC Opava, pozn. redakce)), který si tento kádr vybral, trenérovi Luboši Adlerovi (odešel do 1. slovenské ligy FK Pohronie. pozn. redakce), který u týmu působil v podzimní části, až po trenéra Filipa Smékala, který celou práci spolu se skvělým asistentem Davidem Levčíkem na jaře dokončili."

"Poděkovat chci i realizačnímu týmu, trenérovi brankářů Tondovi Bučkovi,  masérovi Pavlu Nedělovi a vedoucímu družstva Tomáši Urbančíkovi. Za dobrou práci okolo, která je stejně důležitá jako ta na hřišti,  chci poděkovat řediteli klubu Lukáši Petříkovi, hospodáři Tomáši Šafarčíkovi a Davidu Vitáskovi, Pepovi Trejtnarovi, hlavnímu pořadateli Radimu Múdrikovi a v neposlední řadě našim fanouškům, kteří nás celou sezónu podporovali a docela v hojném počtu chodili na zápasy našeho týmu."

Jaký byl pro vás první rok v roli majitele FC Hlučín. Co vás potěšilo? Co naopak méně? Na čem je třeba zapracovat?
"Po sportovní stránce mě těší, jakým stylem fotbalu se prezentujeme vzhledem k velmi mladému kádru, který v Hlučíně působí. Máme nejlepšího kanonýra v soutěži Radovana Lokšu , máme Jakuba Lapeše - nejlepšího brankáře v počtu uhájených čistých kont. Jsme jeden z nejslušnějších týmů v soutěži, co se týče obdržených žlutých a červených karet a taktéž klubem s největší průměrnou návštěvou ze všech klubu 3. ligy. Nastříleli jsme 2. nejvyšší počet branek ze všech týmů a taktéž jsme měli 2 nejlepší obranu v soutěži!"

"To vše mě nesmírně těší spolu s tím, jak v krásném areálu fotbal můžeme hrát. Volba na páteční utkání pod světly byla správná, budeme v tom pokračovat i v příští sezoně. Věci, které mě netěší,  si nejprve probereme u nás doma  - vždy je co zlepšovat.  Zejména na práci s mládeží musíme hodně zapracovat, výkonost  kategorií U15 až U19 je vzhledem k objemu financí do nich vkládaných na pováženou."

O hlučínské hráče je zájem ve vyšších soutěžích. Končí nejlepší střelec Radovan Lokša. Máme očekávat velké změny v kádru?
"Bylo by s podivem, kdyby po takové sezóně nebyl o naše mladé hráče zájem z vyšších soutěží, přeji jim to a věřím, že se brzy někdo prosadí v druhé nebo třeba časem i v první lize. Charakter a profesionální přístup Radovana Lokši jeho roli v kabině, kapitána týmu a  jeho 20 gólů - je obrovskou výzvou to vše nahradit. Jsem rád, že aspoň rok nám pomohl, splnil to, co jsem od něj očekával a věřím, že byl velkým příkladem mladým fotbalistům v Hlučíně jak v kabině, tak na hřišti. Obrovská osobnost, je mi ctí s ním spolupracovat."

"Cílem je udržet tento kádr pohromadě a doplnit ho mladými hráči z Hlučína - Kovala, Vojta Kolaska, Prokel, Hon či Kocur - tito kluci se mohou porvat v létě  o kádr třetí ligy a já věřím, že mohou uspět, je to jen na nich. Uvidíme, kdo se prosadí či odejde do jiného klubu,  teď si užíváme 3. místo, ale od příštího týdne na tom budeme pracovat, chceme hrát opět důstojnou roli v soutěži."

Kam byste chtěl, aby se hlučínský fotbal do budoucna směřoval?
"Musíme jednoznačné zkvalitnit práci s mládeží a uvidíme, kolik podpory se nám podaří vyjednat pro fotbal jako takový i od našich podporovatelů a sponzorů. Důležitá je taktéž dobrá spolupráce s městem Hlučín, FAČR a NSA. Chci říct, že současné vedení města  fotbalu chce pomáhat a věřím, že tato spolupráce bude fungovat i po volbách."

"V době, která je poměrně nejistá vzhledem k ekonomickým turbulencím a růstu nákladů, které se nás silně dotýkají  (PHM, energie aj. ) podporu z města budeme určitě potřebovat a  možná i více než v minulosti. A pokud se nám podaří přesvědčit i další hlučínské patrioty a silné firmy z okolí, může nám fotbal   dělat radost i v příštích obdobích. Tímto chci veřejně poděkovat všem, kteří nás již nyní podporují, ať už jde o větší či menší podporu, s Vámi se fotbal v Hlučíně dělá veseleji."

Seznam sponzorů FC Hlučín, kterým děkujeme za podporu!

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů