Parádní obrat dokonal v nastavení Zajíček, Hlučín - Baník B 3:2

8.9.2022

Hlučín ve čtvrtečním derby porazil juniorku Baníku posílenou o hráče A mužstva 3:2, přitom ještě 5 minut před koncem utkání prohrával 1:2. Parádní obrat nastartoval v 85. minutě Lehnert a dokonal jej ve třetí minutě nastaveného času svým druhým gólem v zápase Adam Zajíček.

Skóre se v prvním poločase poprvé měnilo po půlhodině hry, hlučínský odchovanec Drozd si našel propadlý centr a pohotovou střelou překonal brankáře Lapeše - 0:1. Hlučín rychle odpověděl, ve 38. minutě srovnal účty Zajíček. V závěru první půle měl obrovskou šanci Smékal, ale trestuhodně přestřelil.

V 60. minutě měl Baník výhodu pokutového kopu, ale střelec úvodní branky Drozd trefil tyč. v 81. minutě se Ostravané výrazně přiblížili tříbodovému zisku, když střídající Barkov z hranice pokutového území nasměroval svou přízemní střelu přesně k tyči.

Domácí ale ukázali velké hlučínské srdce. V 85. minutě Smékal skvělou přihrávkou  vybídl ke skórování na zadní tyči naběhnuvšího Lehnerta, a ten vyrovnal na 2:2. Ve třetí minutě nastaveného času přišel rozhodující moment zápasu, Mládek skvěle zatáhl míč středem hřiště, vybídl ke skórování Šindlera, jehož střelu si gólman Baníku vyrazil, ale jen před nohy dorážejícího Zajíčka, který trefou na 3:2 uvedl hlučínské publikum do extáze!

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín:  "Je to hodně sladké vítězství. Emoce byly opravdu velké. Třech bodů si velice vážím, když jsme dvakrát museli dotahovat ztrátu. Do první půle nasadil Baník hodně hráčů z áčka, po přestávce už za něj nastoupili běhaví mladíci. Podle mého názoru jsme zvítězili zaslouženě, protože jsme si vytvořili více šancí."