Mladší žáci v dohrávce přivítali Valašské Meziříčí

U13 U12
13.5.2022

Mladší žáci ve středu na hlavním hřišti v Hlučíně přivítali Valašské Meziříčí. Třináctka potvrdila roli favorita a vyhrála vysoko 18:2. Dvanáctka ztratila ve třetí třetině slibně rozjetý zápas, kdy byla soupeři minimálně vyrovnaným soupeřem a prohrála 3:13.

FC Hlučín U13 - TJ Valašské Meziříčí U13 18:2

Branky FC Hlučín U13: Fubšo 4, Paskuda 3, Slezák 3, Kubáň 2, Miník 2, Smolka 2, Török, Holek

Sestava FC Hlučín U13: Zouhar, Ferfecký, Veselský, Smolka, Mikulenka, Kubáň, Slezák, Kočí, Fubšo, Holek, Paskuda, Török, Miník

David Kubáň, hlavní trenér FC Hlučín U13: "Ačkoliv výsledek hovoří jasně, měli jsme k naší hře a přístupu k utkání hodně výhrad. Nutno ale poznamenat, že hráči Valmezu se zlepšili a svoji úpornou defenzívou našim hráčům nedal tolik prostoru jako na podzim. "

FC Hlučín U12 - TJ Valašské Meziříčí U12 3:13

Branky FC Hlučín U12: Žylka, Blažej, Charitonidis

Sestava FC Hlučín U12: Pientka, Knopp, Drozd, Hota, Farník, Krátký, Dimovský, Kubis, Bemer, Gorniak, Handlíř, Blažej, Charitonidis, Žylka

Jakub Múdrik, hlavní trenér FC Hlučín U12:  „Po dlouhé době jsme se představili na našem domácím hřišti v Hlučíně. Vstup do utkání jsme měli dobrý. Hned v úvodních minutách hry jsme se dostali k samostatnému úniku na bránu soupeře, ale bohužel jsme tuto velkou příležitost neproměnili. Dále jsme soupeře zatlačili na jeho polovině, ale nedokázali jsme využít šance, kterých jsme si vytvořili. Soupeř naopak dokázal využít hned první příležitosti, která se mu naskytla. Nám se podařilo vyrovnat, ale soupeř stihl přidat do konce první třetiny ještě druhou branku. Úvod druhé třetiny byl zase v naší režii. Aktivní a kombinační hrou se nám podařilo skóre otočit. V posledních 10 minutách druhé třetiny se hra vyrovnala. Soupeř, po naších dvou nedostoupeních, dokázal skóre otočit v jeho prospěch na 4:3. Do třetí třetiny jsme chtěli vstoupit stejně jako do předchozích dvou a vývoj utkání tak překlopit ve svůj prospěch. Bohužel opak byl realitou a třetí třetina dopadla z našeho pohledu fiaskem. Soupeřovy dva rychlé góly nás srazily natolik, že jsme už nebyli schopní s výsledkem nic udělat. Celkem jsme v poslední třetině obdrželi 9 gólů a kalich hořkosti jsme si tak vypili až úplně do dna. Konečný výsledek jednoznačně neodpovídá obrazu hry, který se odehrával během prvních dvou třetin. Z poslední třetiny se musíme poučit a snažit se v dalším utkání, které se hraje hned v sobotu, výkon i výsledek napravit.“