Aktuality

Hlučín smetl Velmez 7 brankami!

'A' tým
14.5.2022

Parádní domácí představení přichystalo hlučínští fotbalisté svým fanouškům v pátečním utkání 28. kola MSFL. Žlutozelení ´rozstříleli’ Velké Meziříčí 7:0! Mezi střelce se zapsalo sedm různých hráčů.

Vynikající výkon podali svěřenci trenéra Filipa Smékala od úvodních minut. Už v 6. minutě zúžitkoval  Walovu zpětnou přihrávku Moučka a pálil nechytatelně k tyči - 1:0. O dvě minuty později to bylo 2:0, po rychlé akci zakončil krásně z halfvoleje Dostál.

Další velkou šanci měl po centru Dostála kapitán Lokša, ale jeho hlavička mířila těsně nad břevno. Ještě do konce prvního poločasu se potřetí měnilo skóre. Plesník v pádu našel Prause, a ten doklepl míč za záda bezmocného brankáře Koláře.

Po změně stran Hlučín pokračoval v nastoleném trendu, když bavil fanoušky ofenzivním fotbalem okořeněným vstřelenými góly. Ve 48. minutě Lokšův volej obrana Velmezu zblokovala, ale na druhý pokus už kapitán levačkou pálil krásně pod břevno.

Velké Meziříčí mohlo korigovat po šancích Plichty, ale nastalo se. A tak udeřili znovu domácí. V 63. minutě Wala přímým nártem z hranice šestnáctky mířil těsně k tyči. O tři minuty nato zvýšil na 6:0 střídající Zajíček, který si naběhl na kolmou přihrávku Lokši a v sólu na brankáře uspěl.

Hlučín dominoval a v 89. minutě ještě jednou skóroval a uzavřel gólový účet podruhé za sebou na stavu 7:0. Po obléhání a ostřelování vápna Velkého Meziříčí se nakonec trefil zblízka Lehnert.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: "Jsem rád, že jsme navázali na předchozí zápas se Znojmem. Máme teď sportovní formu, když se nám daří nejen herně, ale hlavně střelecky. Sice tam byly slabší pasáže, jinak jsme předvedli velice kvalitní výkon. Na soupeře jsem chtěli od začátku vletět, což se nám povedlo. Jsme maximálně spokojeni a už se těšíme do Rosic."

Poločas: 3:0

Branky: 6. Moučka, 8. Dostál, 45. Praus, 48. Lokša, 63. Wala, 66. Zajíček, 89. Lehnert

Rozhodčí: Ogrodník – Dudek, Matějek