Aktuality

Mladší žáci uspěli ve Valmezu

U13 U12
25.8.2022

Hlučínští mladší žáci jeli ve středu do Krhové, kde se utkali proti domácím výběrům Valašského Meziříčí. Třináctka si připsala zasloužené vítězství v poměru 7:3. Dvanáctka v dramatickém klání nakonec uhájila vedení 2:1.

TJ Valašské Meziříčí U13 - FC Hlučín U13 4:7 (1:5)

Branky: 9. Randýsek, 45. Hadaš, 71. Hadaš - 3. Jezerčák, 15. Charitonidis, 27. Blažej, 28. Gorniak, 36. Charitonidis, 54. Handlíř, 66. Jezerčák

Sestava FC Hlučín U13: Knopp, A.Dimovský, Drozd, Hota, Dlouhý, Kološ, Bemer, Handlíř, Blažej, Charitonidis, Plaček, Jezerčák, Gorniak, Žylka.

Jakub Múdrik, hlavní trenér FC Hlučín U13: "První poločas byl z naší strany velmi kvalitní. Soupeře jsme jednoznačně přehrávali v kombinační hře, díky tomu jsme si vytvořili brankové příležitosti, které jsme dokázali proměnit. V obranné fázi jsme soupeře velmi dobře dostupovali a nenechávali jsme mu příliš prostoru na střelu nebo případnou kombinaci. Do druhé půle jsme chtěli nastavenou kvalitu hry udržet a přidat další branky. Bohužel jsme ve druhém poločase nepodali tak kvalitní výkon jako v tom prvním. Začali jsme dělat zbytečné individuální chyby, díky čemuž se dostal Valmez do brankových příležitosti. Postupem času jsme se zase uklidnili a převzali jsme nad hrou kontrolu. Kluky chci pochválit za velmi kvalitní první poločas, který určitě snesl přísné měřítko a doufám, že na tom budeme stavět v dalších zápasech."

TJ Valašské Meziříčí U12 - FC Hlučín U12 1:2 (0:1)

Branky: 69. Veselý - 3. Dimovský, 59. Buroň

Sestava FC Hlučín U12: Lindner, A.Dimovský, Gemelová, Ambroz, Burget, Buroň, S.Dimovský, Fojtík, Ječmének, Lukač, Matušinec, Matyska, Paskuda, Starovič, Kucharský.

David Kubáň, hlavní trenér FC Hlučín U12: "Skvělý dramatický zápas, ve kterém sice nepadlo moc branek, ale šancí na obou stranách bylo více než dost. Měli jsme povedený vstup do zápasu, Dimovský po rohu nekompromisně hlavou otevřel skóre. Nadále jsme byli aktivní, drželi míč na polovině domácích, dobře jsme napadali rozehrávku soupeře. Vytvořili jsme si i několik dalších slibných příležitostí, domácí družstvo ale podržel šikovný brankář. Valmez hrozil z nebezpečných  protiútoků, takže jsme se neustále museli mít na pozoru. Do druhé půle jsme nevstoupili dobře a jen díky obětavosti naší obránkyně Alči, která ve skluzu zastavila míč před brankovou čarou, jsme neinkasovali na 1:1. Nakonec jsme to byli my, kdo se štěstím zvýšil 2:0 zásluhou Buroně a věřili jsme, že utkání už v klidu dohrajeme. Valmez se ale nevzdal, po naší chybě snížil na 1:2 a zadělal na drama. Kluci ale závěrečných tlak s vypětím všech sil odrazili, v posledních sekundách nás navíc podržel skvělými zákroky brankář Lindner. Všechny hráče chválím za výborný kolektivní výkon."