Mladší žáci uspěli v Třinci, raduje se i U14

U15 U14 U13 U12
10.5.2022

Starší žáci se v sobotu odpoledne představili v Hranicích. U15 znovu bez bodu, prohrála 1:3, čtrnáctka otočila nepříznivý vývoj a v závěru rozhodla o svém vítězství 3:2. Mladší žáci porazili Třinec na jeho půdě 8:1 a 5:1.

SK Hranice U15 - FC Hlučín U15 3:1 (2:0)

Branka FC Hlučín U15: Konečný

Sestava FC Hlučín U15: Kramář – Lipnický, Kiša O., Baďura, Redzina F. (69 Knop) – Novotný, Kalvar, Martiník (53 Redzina Š.) – Pupík, Konečný, Hradečný (71 Starowicz)

Karel Strakoš, hlavní trenér FC Hlučín U15: "Bohužel zápas potvrdil trend našich posledních výkonů, kdy na tým dopadla výkonnostní deka. Nedaří se nám hrát fotbal, který jsme předváděli v zimní přípravě a na začátku jarní části sezóny. V pondělí si zápas zhodnotíme, a v průběhu týdne bude našim cílem připravit se na další zápas, který už budeme chtít zvládnout."

SK Hranice U14 - FC Hlučín U14 2:3 (2:1)

Branky FC Hlučín U14: Fuljer, Thiemel, Nyš

Sestava FC Hlučín U14: Raszka - Thiemel, Kaňa, Kamrád (75. Skrášek), Schulla - Peterek (52. Pipek), Čarnoký (60. Nyš), Janoš (36. Holub) - Kostecký, Fuljer (66. Barč), Kameniev (75. Březovský)

Jan Pagáč, hlavní trenér FC Hlučín U14: "Do zápasu s Hranicemi naši kluci dali všechno. Od první do poslední minuty šli do všeho naplno, nevypustili jediný souboj a odměnou nám bylo vítězství. V první půli jsme se sice ujali vedení, kdy Patrik Fuljer krásnou dalekonosnou střelou z přímého kopu vymetl šibenici, avšak soupeř srovnal po standardní situaci a do poločasu Hranice dokonce otočily stav, kdy útočník domácích vystihl přihrávku mezi našimi stopery. Ve druhém poločase jsme se však rvali o každý míč. Povedlo se nám srovnat a těsně před koncem jsme vsítili i vítěznou trefu. Hra byla otevřená, musím uznat, že soupeř nám nedal nic zadarmo, ale s vypětím všech sil jsme utkání zvládli. Musím kluky pochválit, že otočili nepříznivý stav a vydali se ze všech sil. I střídající hráči přinesli do hry oživení a zdravou agresivitu. Dnes jsme byli odměněni za přístup a nasazení. Trošku mě mrzí, že jsme některé situace a šance nevyřešili lépe, některé jsme uspěchali, jindy jsme zase zvolili špatné řešení. Pokud k takovému přístupu přidáme i větší kvalitu, budou to s námi všichni soupeři mít těžké."

FK Fotbal Třinec U13 - FC Hlučín U13 1:8

Branky FC Hlučín U13: Fubšo 2, Buroň 2, Kubáň, Török, Holek, Smolka

Sestava FC Hlučín U13: Zouhar, Mikulenka, Holuša, Holek, Veselský, Ferfecký, Slezák, Kubáň, Kočí, Buroň, Török, Kupka, Fubšo, Smolka.

David Kubáň, hlavní trenér FC Hlučín U13: "V sobotu jsme se představili na půdě Třince. Soupeř se snažil o konstruktivní rozehrávku od brankáře, v útoku měl šikovné individuality a svým dílem přispěl ke kvalitnímu fotbalu. Přestože jsme měli územní převahu, dlouho jsme se nemohli střelecky prosadit. Kluky jsme nabádali k trpělivosti, ať pokračují v našem způsobu hry a vyplatilo se. S úvodní brankou to z nás spadlo a přidali jsme další krásné góly. Vzadu nás naopak podržel výborně chytající Zouhar, který lapil několik vyložených příležitostí soupeře."

FK Fotbal Třinec U12 - FC Hlučín U12 1:5

Branky FC Hlučín U12: Charitonidis 2, Kubis 2, Farník

Sestava FC Hlučín U12: Lindner, Pientka, Drozd, Hota, Farník, Dlouhý, Kološ, Kubis, Bemer, Gorniak, Handlíř, Blažej, Charitonidis, Žylka.

Jakub  Múdrik, hlavní trenér FC Hlučín U12: „Do dalšího utkání jsme za nepříznivého počasí zavítali do Třince. Po minulém utkání s Bílovcem jsme měli co napravovat. Do utkání jsme vstoupili dobře, vytvořili jsme si pár zajímavých šancí, ale ty jsme nevyužili. Do vedení jsme se dostali až po dobře zahraném rohu a důrazem před brankou soupeře. Dále jsme pokračovali v aktivní hře a odměnou nám byla druhá vstřelena branka. Druhá třetina probíhala ve stejném duchu jako ta první. Po dobrém začátku jsme vstřelili další dvě branky a dostali se do vedení o 4 branky. Soupeř se nás snažil stahovat do středu hřiště a dávat dlouhé míče za naší obranu. Nám se podařilo tento záměr rychle přečíst, díky čemuž si soupeř nevytvořil žádné velké příležitosti. Po jednom nezachyceném náběhu soupeř sice snížil, ale víc jsme Třinci do konce utkání nedovolili. Celkový herní projev nebyl vzhledem k počasí a stavu herní plochy, vůbec špatný. Po delší době jsme neudělali žádnou velkou individuální chybu v obraně, proměnili jsme šance, které jsme si vytvořili a po zásluze si odvážíme z Třince 3 body. Kluci si zaslouží pochvalu za organizovanou hru a soustředěný výkon po celé utkání, který nám v minulém zápase chyběl.“