Hlučín deklasoval Znojmo 7:0!

8.5.2022

Střelecký koncert předvedli hlučínští fotbalisté v neděli dopoledne na půdě Znojma. Svěřenci trenéra Filipa Smékala se ve městě okurek blýskli jednoznačným vítězstvím 7:0. Hned čtyřmi zásahy se na tom podílel kapitán Radovan Lokša, který je se 17 vstřelenými góly aktuálně nejlepším střelcem MSFL!

Znojmo na jaře sbírá body a úspěšně se vzdaluje sestupovému pásmu, Hlučín ale potvrdil kvalitu, kterou má nejen na hřištích soupeřů, kde už nejednoho soupeře vyprovodil s gólovou nadílkou. Na úvodní branku se čekalo do 18. minuty, Moučka ve vápně našel Mládka, a ten poslal hosty do vedení 1:0.

Ve 29. minutě domácí zahráli ve vlastním pokutovém území rukou a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Lokša - 0:2. Těsně před koncem prvního poločasu se navíc nechal za řeči zbytečně vyloučit znojemský kapitán Hnaníček a Hlučín šel do přesilovky. Hlučín ještě do poločasové přestávky využil početní výhody a v nastavení přidal Lokša druhou branku - 0:3.

Na začátku druhého poločasu, konkrétně ve 48. minutě, zkompletoval ve velké pohodě hrající Lokša hattrick, když těžil z parádní kombinace Prause se Zajíčkem. Právě Zajíček byl v 51. minutě autorem páté branky, když si naběhl na Holzerovu kolmici a zvýšil na rozdíl pěti branek.

Pravý bek Wala v 74. minutě uplatnil své rychlostní vlohy, když po načasovaném pasu Prause prosadil mezi střelce - 0:6. Na konečných 0:7 stanovil v nastaveném čase kanonýr Lokša, který udeřil ze standardní situace.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: " Výsledek sice vypadá úžasně, ale v zápase se daly najít pasáže, kdy jsem vůbec nebyl spokojený. Projevila se typická česká povaha. Místo toho, abychom hráli pořád stejně, tak jsme za příznivého stavu polevili a náš výkon byl profesorský. Naštěstí nám to tam dneska napadalo a taky nám pomohlo zbytečné vyloučení Hnaníčka. Nechápu proč, ale soupeř byl hodně podrážděný."

Poločas: 0:3

Branky: 18. Mládek, 29. Lokša (pen.), 45+1. Lokša, 48. Lokša, 51. Zajíček, 74. Wala, 90+2. Lokša

Rozhodčí: Dorušák – Hanák, Grečmal

ŽK: 39. Holman, 48. Krakovčík, 83. Russmann

ČK: 44. Hnaníček