Aktuality

Mladší žáci doma přehráli Karvinou, čtrnáctka uspěla v Přerově

U15 U14 U13 U12
28.3.2023

Mladší žáci v sobotu na umělé trávě hostili Karvinou. V obou případech se z vítězství radovaly výběry z Prajzské. Patnáctka na předchozí vítězství ve Vsetíně nenavázala a v Přerově padla 2:5. Čtrnáctka vyhrála nejtěsnějším rozdílem 1:0.

1. FC Viktorie Přerov U15 - FC Hlučín U15 5:2 (3:1)
Branky: 16. Šípek, 25. Macháček, 27. Macháček, 70. Pazdera, 72. Macháček  - 7. Fuljer, 56. Fuljer
Sestava: Stoklasa - Richter, Turek, Kamrád, Čala - Fuljer, Kalvar, Kameniev - Pěntka, Kostecký, Hradil. Nastoupili: Buroň, Thiemel, Janoš, Zouhar
Jan Pagáč, hlavní trenér FC Hlučín U15: "V Přerově jsme utrpěli první jarní porážku. V prvním poločase jsme šli brzy do vedení, měli jsme i další šance a střelecké příležitosti, které jsme však neproměnili a soupeř po nenápadné akci srovnal. Pak jsme nezachytili dlouhý odkop soupeře, k tomu špatně vyběhl náš brankář a soupeř skóre otočil. Do konce poločasu jsme sice drželi s Přerovem krok, ale inkasovali jsme ještě třetí branku. V poločase jsme si řekli, že nejsme horší a že máme na to s výsledkem ještě něco udělat. V druhé půli jsme korigovali skóre na 3:2, pak jsme ale nedokázali udržet míč a soupeř přebíral iniciativu. Strašně snadno jsme ztráceli míče, což byla voda na mlýn soupeře, který si začal vytvářet tlak. Ke konci utkání, kdy jsme chtěli výsledek otočit, jsme však inkasovali 4. a následně pak i 5. branku. Mrzí nás výsledek, první půli jsme neodehráli vůbec špatně a soupeři jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Ve druhé půli jsme měli ale příliš mnoho ztrát míče, což nás stálo spoustu sil. Místo toho, abychom soupeře zatlačili, bojovali jsme mnohdy sami se sebou. Porážku musíme hodit za hlavu a kvalitně se připravit na další zápas."

1. FC Viktorie Přerov U14 - FC Hlučín U14 0:1 (0:1)
Branky: 20. Mikulenka
Sestava: Miník - Vařák, Holek, Mikulenka, Pipek - Čarnoký, Fubšo, Ščigel - Török, Buroň, Slezák. Nastoupili: Paskuda, Kupka, Trávník, Rosa.
Kryštof Kroupa, hlavní trenér FC Hlučín U14: "V zápase proti Přerovu jsme chtěli navázat na dominantní výkon z minulého utkání, nicméně již od první minuty jsme tušili, že nás nečeká jednoduchý soupeř. V naší hře byla spousta nepřesností, které nás trápili v celém průběhu zápasu. Ačkoliv jsme měli herní převahu po většinu času, tak jsme ji dokázali přetavit v gól pouze v jediném případě. Ze zápasu si musíme vzít ponaučení a předvést zlepšený výkon proti Porubě, protože jinak nemůžeme pomýšlet na úspěch."

FC Hlučín U13 - MFK Karviná U13 7:5 (4:2)
Branky: Václavík 3, Pazderník, Hoffmann, Blažej, Handlíř
Sestava: David, Drozd, Hota, Farník, Blažej, Bemer, Ševčík, Handlíř, Václavík, Charitonidis, Plaček, Hoffmann, Jezerčák, Večeřa, Pazderník, Miczka
Jakub Múdrik, hlavní trenér FC Hlučín U13: "Vstup do utkání nám tentokrát vyšel lépe. Ujali jsme se vedení 2:0, ale poměrně brzo jsme o tento náskok přišli. Snažili jsme se o kombinační hru, ale přes organizovanou obranu jsme si moc šancí nevytvořili. Naopak jsme dobře, hlavně ve druhém poločase, využívali brejkových situací, ze kterých padla většina gólů. Až na desetiminutovou pasáž při vedení 6:3, kdy naše tempo jasně opadlo a soupeř, se na nás po dvou standardních situací dokázal dotáhnou, jsme byli na hřišti mírně lepším týmem a zaslouženě jsme tak utkání zvládli dotáhnout do vítězného konce."

FC Hlučín U12 - MFK Karviná U12 6:3 (2:2)
Branky: Dimovský 3, Klučka 2, Kubis
Sestava: A.Dimovský, Lindner, Buroň, Fojtík, Paskuda, Ječmének, Kubis, Lukáč, Burget, Starovič, Klučka, Matyska, S. Dimovský
David Kubáň, hlavní trenér FC Hlučín U12: "V prvním poločase jsme podali slabý výkon. Provázela nás spousta nepřesností, hráli jsme bez zdravé agresivity, na hřišti jsme se trápili. Soupeř z Karviné působil živěji, chtěl uspět víc než my. Po poločasové remíze 2:2, za kterou jsme mohli být rádi, jsme po změně stran předvedli lepší výkon. Stále to mělo k ideálu daleko, ale už jsme byli směrem dopředu daleko nebezpečnější a vstřelenými góly se nám podařil zlomit odpor soupeře. V zápase jsme od nás viděli jeden, maximálně dva nadstandardní individuální výkony. Věřím, že v dalších zápasech se přidají i ostatní, kteří budou daleko aktivnější a iniciativnější."