Aktuality

A mužstvo přivítá rozjeté Blansko

'A' tým
28.3.2023

Jarní část MSFL 2022/2023 pokračuje 22. kolem, ve kterém hlučínské áčko přivítá soupeře FK Blansko, které na jaře drží šňůru tří vítězství v řadě, díky čemuž se vyhouplo ze spodních pater tabulky na aktuální sedmé místo. Utkání má výkop v pátek 31. března se začátkem v 17:00 na Městském fotbalovém stadionu v Hlučíně.

Hlučín měl v minulém kole skvěle našlápnuto k zisku tří bodů, na půdě Uherského Brodu byl zejména v první půli lepším týmem, jenže v samotném závěru přišel o těsné vedení a musel se smířit s bodem za remízu 1:1. "Jsme velice zklamaní. Dá se říct, že jsme ztratili dva body. Hlavně v prvním poločase jsme měli zápas rozhodnout, protože jsme si vytvořili tři stoprocentní šance. Po přestávce jsme se trošku začali strachovat o vedení, což se nám nakonec vymstilo," pravil po utkání trenér Smékal. Aktuálně je tým z Prajzské třetí, avšak má dva zápasy k dobru.

Do Hlučína v pátek přijede Blansko, které sice na úvod jara prohrálo s vedoucí Kroměříží, ale poté nastartovalo šňůru tří soutěžních vítězství v řadě. Naposledy svěřenci trenéra Jiřího Vorlického porazili juniorku Zlína 1:0, i když tentokrát povětšinu zápasu tahali za kratší konec „Byl to bezesporu nejtěžší soupeř, se kterým jsme se na jaře utkali,“ zhodnotil pro klubový web trenér Vorlický. Útočnou hrozbou pro defenzívu Hlučína bude duo Miloš Kapur a Karel Jaroš, kteří mají prsty ve více než polovině vstřelených brankách Blanska.

Podzimní vzájemné utkání, hrané v sobotu 3. září, vyhrál Hlučín přesvědčivě 3:0. Trefili se Plesník, Tomšů a Moučka.