Aktuality

Marcel Melecký hrál za Hlučín i Bohemku. Fandit bude Prajzákům!

'A' tým
15.11.2022

Bývalý vynikající záložník Marcel Melecký během své fotbalové kariéry oblékal dres prvoligového Bohemians Praha 1905 a později i druholigového FC Hlučín, kde působil na sklonku své profesionální kariéry. Oba týmy se v sobotu v Ďolíčku střetnou v rámci osmifinále MOL Cupu. 'Melda' má skvělé vzpomínky na obě angažmá, ale přeci jenom více přeje Hlučínu, kde v minulosti působil i jako hlavní trenér áčka.

"Bohemka byl můj super mančaft, ale doma jsem v Hlučíně a budu určitě fandit klukům, které navíc čeká náročné cestování, a protože se fotbalem neživí, chodí normálně do práce, o to to budou mít složitější. Takže i proto přeju Hlučínu postup," prozradil Marcel Melecký. A jak tipuje výsledek utkání? "Já doufám, že Hlučín vyhraje 2:1,věří Prajzákům.

Hlučín během své pohárové poutě vyřadil divizní Krnov a Bohumín, špičkový tým druhé ligy Líšeň a naposledy úřadujícího mistra a účastníka Ligy Mistrů Viktorii Plzeň. "Je to super, čeho kluci v poháru dosáhli. Poté, co porazili Plzeň se strhla obrovská vlna euforie, je to pecka. Byl jsem se taky podívat. Skvělý zážitek! Jen škoda, že los je nastaven tak, že neprofesionální tým hraje venku. Kluci i fanoušci si to mohli vychutnat na domácím stadionu. Ale jsem přesvědčen, že to bude super zápas a na závěr podzimu si to hráči i fanoušci užijí," uvedl Melecký.

Výkony hlučínský fotbalistů Melda pozorně sleduje, oporou zadních řad je navíc jeho synovec Dominik Hasala. "Na Hlučín se chodím koukat, viděl jsem i pár tréninků v Darkovičkách. Začátek sezóny nebyl moc valný, ale potom se kluci dostali do pohody, začalo to fungovat. V koncovce jim to jde, střílí dost branek a jsou na vlně. Přeju jim přední pozice v MSFL a postup do druhé ligy, i když tam bude záležet na financích a majiteli, zde do toho půjde," prohlásil Marcel Melecký, který v současnosti trénuje muže Darkoviček.

Melecký působil v Hlučíně v období, kdy klub poprvé postoupil do druhé ligy a hrál ji tři sezóny v řadě. "To byla obrovská euforie. Hlučín byl poprvé v druhé lize, celé město fotbalem žilo. Pamatuju si, že na zápas s Českými Budějovicemi přišlo 3 tisíce lidí. Na ty časy vzpomínám moc rád, byl jsem doma s rodinou, vedení nám vytvořilo skvělé podmínky i zázemí. Už jsem byl na sklonku kariéry, po zdravotní stránce už to nebylo jednoduché, musel jsem to ukončit," zavzpomínal miláček hlučínských tribun na angažmá na Prajzké. 

Nejvyšší fotbalovou soutěž si Melecký zahrál na Bohemce, v jejíž dresu odehrál 83 ligových zápasů a vstřelil 6 branek. Byl to právě on, kdo jesličkami překonal tehdejšího brankáře Sparty Petra Čecha a ukončil jeho rekordních sérii bez inkasované branky. "Na Bohemku mám super vzpomínky. V Praze se žilo dobře, dostal jsem tam příležitost pod trenérem Petrželou a zkusil si první ligu. Bylo to skvělé období, přál bych to každému, Bohemka je rodinný klub, přirovnal bych ji k Hlučínu, i když samozřejmě ve větším měřítku. Stavělo se na obyčejných klucích, brali hodně kluků z Moravy, nebyly tam žádné primadony. Nádherné období," nedá na Bohemku dopustit. 

Jaká vede podle Meleckého cesta k pohárovému postupu Hlučína přes Bohemku? "Těžko říct, každý zápas je jiný. Ale doporučuji stejný přístup jako s Plzní, hrát aktivně, od začátku napadat, žádný zanďour. Slyšel jsem, že z Hlučína přijede dost lidí, tak věřím, že to bude pro diváky atraktivní fotbal. Bohemka má doma kvalitu, ale není to Slavie nebo Sparta, nebude to jednoduché, ale ve fotbale když člověk chce a padá vám to tam, můžete postoupit přes každého," zakončil Marcel Melecký. 

FOTO: Bohemians Praha 1905

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů