Aktuality

Lubomír Adler: věřil jsem, že se karta obrátí

'A' tým
6.12.2021

Hlavní trenér A mužstva FC Hlučín Lubomír Adler se v rozhovoru pustil do hodnocení podzimní části letošního ročníku MSFL 2021/22  a nastínil plány pro zimní přípravu a jarní část sezóny. 

Díky skvělému podzimnímu finiši přezimuje mužstvo na 4. místě tabulky. Nastal pomyslný zlom v domácím utkání se Znojmem, kdy se mužstvo dlouho nemohlo střelecky prosadit, až nakonec rozhodl o cenném vítězství 2:1 dvěma brankami útočník Lokša?

Spíš si myslím, že takový pomyslný zlom nastal po prohraném utkání ve Zlíně. Atmosféra  byla mírně řečeno napjatá a  nezbývalo než kabinu oboustranně trošku provětrat. Zápasy ve Frýdku a doma s Benešovem kluci zvládli velmi dobře a nebýt individuálních chyb v Kroměříži, kde jsme neodehráli vůbec špatný zápas, tak mohlo být ještě veseleji. A ano, je pravda, že domácí představení se Znojmem bylo tím okamžikem, ve kterém jsme se potřebovali uklidnit a předvádět ty výkony, které nakonec přinesly příjemný pohled na podzimní tabulku.

V první polovině podzimu se tým potýkal s nevyrovnanými výkony. Jak se zpětně ohlížíte za tímto těžkým obdobím?

První kolo nevypadalo špatně, v Otrokovicích jsme se prezentovali slušným výkonem, ale hned následující domácí utkání  nás potkalo ve velmi nestabilním rozpoložení. Následoval dobrý pohárový zápas a opět ligové kolo z naší strany špatné, a to v Uherském Brodě. Bylo to nahoru dolů a přiznávám, že to nebylo úplně pohodové období. Čekalo se od nás víc a i my sami jsme věděli, že nepředvádíme takový fotbal, na který bychom přilákali fanoušky a měli ze hry radost. Hráči v tréninku pracovali kvalitně, věřil jsem, že se karta obrátí.

Jak hodnotíte herní projev mužstva na podzim? S čím jste byl spokojen a kde naopak vidíte prostor pro zlepšení?

Prostor pro zlepšení je vždy, to je známá fráze, ale máme s naším realizačním týmem štěstí v tom, že naše kabina je velmi pracovitá. Kluci se chtějí zlepšovat a už se těšíme na leden, kdy se sejdeme a budeme opět dělat všechno proto, abychom se zlepšovali a odstraňovali nedostatky. Asi ta nejdůležitější věc a stále se opakující je....."chování hráčů po ztrátě míče", jak individuálně, tak týmově.  A myslím, že bylo v posledních zápasech vidět, že se tým vyvaroval nevynucených individuálních chyb, což je moc dobře a samozřejmě se to projevilo i na výsledcích.

Je v silách týmu na jaře zamíchat kartami na čele a stíhat vedoucí Kroměříž?

Přiznávám bez mučení, že by se mě osobně velmi líbilo, kdyby až do konce sezóny bylo v horních patrech tabulky horko a byly bychom to my, kdo by neustále a po každém zápase,  přikládal do kotle. A věřím, že na to máme!

Jak bude probíhat zimní příprava?

Budeme hrát 8 přípravných zápasů, což je tak akorát, protože sezóna by měla začínat první víkend v březnu, tak je počet utkání přiměřený. Samozřejmě budeme využívat umělou trávu, posilovnu a tartan v Hlučíně a budeme pokračovat ve spolupráci s trenéry v Colliery Ostrava, která se nám osvědčila. Zimní příprava není mezi fotbalisty populární, ale s tím se nedá nic dělat. Já jenom doufám a moc hráčům přeji, ať jsou zdraví a mohou celou přípravu absolvovat.

Chystají se v zimě změny v kádru?

Nerad bych řešil v zimě oslabení týmu. Chtěli bychom spíš mužstvo stabilizovat a navázat na ty zajímavé výkony z podzimu. 

Hlučín měl na podzim nejlepší diváckou návštěvnost v MSFL. Chtěl byste něco vzkázat hlučínským fandům?

Že jim za to z tohoto místa děkuji a slibuji, že uděláme maximum pro to, aby chodili na dobrý fotbal i na jaře a pokud jich bude ještě o něco víc, nikdo se zlobit nebude. A všem příznivcům hlučínské kopané, ale nejen jí, bych chtěl touto cestou popřát hlavně klidné a pohodové Vánoční svátky a ať vstoupí do Nového roku s úsměvem a vírou, že zase bude dobře.

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů